Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Buyrun kitap şenliğine

Bugün açılacak 19. İzmir Kitap Fuarı'nda 405 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu stantlarını kurdu. Dokuz gün sürecek, 145 etkinliğin yapılacağı fuara, yüzlerce şair ve yazar katılacak

Giriş Tarihi: 19.4.2014
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu sene 19.'su düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, 27 Nisan'a kadar Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl 405 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen fuarda dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle yaklaşık 145 etkinlik gerçekleştirilecek. Fuarda düzenlenecek etkinlikler kapsamında Feyza Hepçilingirler, Doğan Hızlan, Gülten Dayıoğlu, İlber Ortaylı, Canan Tan, Muzaffer İzgü, Füruzan, Ercan Kesal, Murathan Mungan, Yılmaz Özdil, Can Dündar, Ayfer Tunç, İlker Başbuğ, Deniz Kavukçuoğlu, Sunay Akın, Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Mustafa Balbay, Uğur Dündar, Doğu Perinçek, Ahmet Telli, Erdoğan Aydın, Yekta Kopan, Enver Ercan, Erendiz Atasü, Ayşe Kulin, Onur Öymen, Aslı Tohumcu, Behiç Ak, Bülent Habora, Nihat Behram ve pek çok değerli yazar ve şair konuk oluyor.

ONUR KONUĞU HEPÇİLİNGİRLER

19. İzmir Kitap Fuarı'nın Onur Konuğu değerli yazar Feyza Hepçilingirler. 1948 yılında Ayvalık'ta doğan Hepçilingirler, şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğretim görevliliğine ve Cumhuriyet Gazetesi Kitap Eki'nde yazılarına devam ediyor. Şiirimizin önemli isimleri Orhan Veli ve Oktay Rifat'ın doğumlarının 100, Melih Cevdet Anday'ın 99. yaşı sebebiyle fuarın teması "Garip Şairleri 100 Yaşında" olarak belirlendi. Fuarda sunuş yazısının Enver Ercan tarafından hazırlandığı TÜYAP'ın düzenleyeceği "Garip Şairleri 100 Yaşında Sergisi"nin yanı sıra şiir dinletileri ve söyleşiler gerçekleştirilecek. Fuarın diğer sergisi ise Yapı Kredi Yayınları tarafından düzenlenen "Sakın Şaşırma: Orhan Veli 100 Yaşında" sergisidir. Orhan Veli arşivindeki ve koleksiyonerlerdeki fotoğraflar, mektuplar, şiirler, kitaplar, gazete ve dergiler, resimler, heykeller ve çizimlerden oluşuyor. Sergide 36 yaşında yitirdiğimiz şairin kısacık yaşamı kronolojik bölümler halinde, bütün yönleriyle ortaya konuyor. Çukurova ve Bursa kitap fuarlarının ardından İzmir Kitap Fuarı'nda da Orhan Kemal'in 100. yaşı TÜYAP tarafından kutlanmaya devam ediyor. Girişin ücretsiz olduğu 19. İzmir Kitap Fuarı, her gün 11.00-20.00, kapanış günü 27 Nisan tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buyrun kitap şenliğine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN