Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya çocukları 22. kez buluşuyor

Karşıyaka Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği pazartesi günü Çarşı yürüyüşüyle başlıyor

Giriş Tarihi: 19.4.2014
Karşıyaka Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 22. Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Atamızın mirasını ilçemizde yaşatıyoruz. Tüm Karşıyakalıları, ellerinde bayraklarıyla, etkinliklerimize bekliyoruz" dedi. Kaymakam Sadettin Yücel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu'nun da katıldığı bilgilendirme toplantısında konuşan Başkan Akpınar, "Geçtiğimiz 21 yılda, Şenliğimizde, 62 ülkeden 10 binden fazla çocuğu ağırladık. Dünya çocuklarıyla, Karşıyakalı çocuklarımız arasında kurulan dostluk köprüsüne aracı olmak bizi gururlandırıyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün, bu ülkenin geleceğini, egemenliğini, bu ülkeyi kuranların evlatlarına emanet etmesinin önemini biliyoruz. Ve bunu, geleceğe taşıma sorumluluğumuzu 21 yıldır yerine getiriyoruz. Ve biliyoruz ki; geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da, 23 Nisan Karşıyaka'da bir başka heyecan ve coşkuyla kutlanacak. Tüm İzmirlileri bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum" dedi. Başta Çarşı olmak üzere, ilçenin çeşitli noktalarında onlarca gösteri sergileneceğini söyleyen Başkan Akpınar, şunları söyledi: "Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'nda gösteriler olacak. Geziler yapacağız. 5 günlük şenlikte okullarda ve sokaklarda onlarca gösteri sunulacak. Çocuklarımızın gelecekte sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularını taşıması için önemli bir adım atılacak. Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Makedonya ve Rusya'dan gelecek yavrularımızı en iyi şekilde ağırlayacağız."

"EN İYİ TANITIM"
Kaymakam Sadettin Yücel de, "Şenliğimizin halka mal olması çok önemli. Yabancı çocuklarımızı en iyi şekilde ağırlayacağız ve kentimizi de en iyi şekilde tanıtacağız. Sonraki yıllarda yeni gelişmeler olduğu takdirde, misafir çocuklarımız ailelerin yanında da kalabilecek. İlçe ve belde olarak herkes üzerine düşen görevi yapıyor ve yapmaya da devam edecek" dedi.

BİR KUTLAMA DA DOMİNİK CADDESİ'NDE
İzmirli Tanyer İnşaat, Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği ve Ekin Koleji çocuklar için biraya geldi. Çocuklara girişimciliğe özendirmek amacıyla planlanan etkinlik kapsamında 23 Nisan'da Alsancak Dominik Caddesi'nde saat 13.30'dan 18.00'e kadar modern dans, perküsyon, illüzyon, tahta bacaklı palyaço, EÇEV bandosu, yüz boyama ve şekilli balonlar gibi etkinlikler düzenlenecek, çocuklar kadar anne-babalar da hoşça vakit geçirecek. Ayrıca "çocuk gözüyle girişimcilik" konulu resim yarışması, Ekin Koleji Korosu, Emre Turan fotoğraf sergisi de etkinlikler arasında yerini alacak. Günü, Grup Son Dakika, vereceği konserle noktalayacak. Satışa sunulacak yaren bebeklerin satışından elde edilecek gelir de, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'ne bağışlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya çocukları 22. kez buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN