Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli'de Enerya dönemi

Denizli'de Kentgaz adıyla sürdürülen doğalgaz dağıtımı, 1 Mayıs tarihi itibariyle Enerya markası ile sürdürülecek

Giriş Tarihi: 20.4.2014
Denizli'nin doğalgaz dağıtım markası Kentgaz, daha da büyüyen operasyonunu bağlı olduğu Enerya Grubu'nun adı ile devam ettirecek. Denizli'de doğalgaz dağıtım markası 1 Mayıs tarihinden itibaren Enerya olacak. Türkiye'nin en büyük holdinglerinden biri olan STFA'nın enerji şirketi Enerya, daha önce Kentgaz adıyla sürdürdüğü doğalgaz dağıtım hizmetlerini artık Enerya markasıyla devam ettirecek. Düzenlenen yeni markanın lansman yemeği geçtiğimiz günlerde North Point Otel'de gerçekleşti. Toplantıda konuşma yapan Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, "2003 yılından bu yana doğalgaz sektöründe Energaz adı altında sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi artık enerjide çok daha fazla büyüyerek ve yeni alanlara girerek sürdürüyoruz. Tüm enerji dünyasına yayılımımızı Enerya markası altında birleştirdik. 7 yıldır Denizli'ye Kentgaz markası ile hizmet veriyorduk, bundan böyle burada da Enerya markası ile bulunacağız" dedi.

DAHA TEMİZ DAHA AKILCI

Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, 2003 yılında kurulan ve doğalgaz dağıtım lisanslarına sahip Energaz'ın bünyesinde, Antalya, Konya, Karaman, Konya Ereğlisi, Erzincan, Denizli, Aydın, Aksaray, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerinin doğalgaz dağıtım şirketlerinin bulunduğunu söyledi, "Türkiye'nin 2. en yaygın doğalgaz dağıtım şirketi olarak 11 şehirde, bugüne kadar 430 milyon liralık yatırım ile 6 bin 500 km'lik dağıtım ağı kurduk. 10 yıl içinde hızlı bir yatırım planı ile bulunduğumuz illerde nüfusun ortalama yüzde 85'ine hizmet götürerek 710 bin aboneye ulaştık. 2013 sonu itibarıyla 1.3 milyar liralık ciroya ulaştık. Firmamız artık Enerya markası ile enerji sektöründe daha geniş alanda faaliyetlerini sürdürecek. Bugün burada Denizli'de ilk lansmanımızı yaptık. İki ay içinde 10 ildeki şirketlerimizin hepsinin adı Enerya olacak" dedi.

SANAYİCİLERİN ENERJİ MESAİSİ
Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci ve meclis üyeleri enerjiyi yakın takibe aldı. Oda tarafından bir süre önce başlatılan teknik inceleme gezisi kapsamında Zorlu Enerji'nin Sarayköy Jeotermal Enerji Tesisi ile Bereket Enerji'nin Feslek Hidroelektrik Santrali ziyaret edildi. İnceleme gezisine Vali Abdülkadir Demir, Sarayköy Kaymakamı Aydın Abak, Sarayköy Belediye Başkanı Necati Özbaş ile birlikte DSO Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu ve meclis üyelerinden oluşan 40 kişilik heyet katıldı. Geziyi değerlendiren Keçeci, "Enerji, son zamanlarda yıldızı parlayan bir sektör. Sadece Türkiye'de değil, Denizli'de de enerji yatırımlarının hız kazanmış olması bizleri sevindiriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'de Enerya dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN