Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitaba koştuk

19. Kitap Fuarı yağmura rağmen doldu taştı. 9 gün açık kalacak fuara 350 bin ziyaretçi bekleniyor

Giriş Tarihi: 20.4.2014
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu yıl 19. kez düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, Kültürpark'ta okurla buluştu. 27 Nisan akşamına kadar açık kalacak fuara girişin ücretsiz olduğunu belirten Kültür Fuarları Kurumsal İletişim Müdürü Cemran Öder, "Yaklaşık 350 bin kişinin ziyaretçi bekliyoruz. 11.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. İlk gün hava yağmurlu olmasına rağmen İzmirlilerin yoğun ilgisinden çok memnunuz. 400'ün üzerinde yayınevinin standı var" dedi. Konak Belediye Başkanı Sema Pektaş ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Fuar'ın onur konuğu eğitimci ve yazar Feyza Hepçilingirler'e teşekkür plaketi sundu. İzmirli olmaktan onur duyduğunu söyleyen Hepçilingirler ise "Yaşamındaki en büyük ödülü, onur konuğu edilerek aldım" dedi. Bu yıl 405 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen fuarda 9 gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle yaklaşık 145 etkinlik gerçekleştirilecek .

YAZAR ŞÖLENİ

Fuara aralarında; Gülten Dayıoğlu, Canan Tan, Muzaffer İzgü, Füruzan, Murathan Mungan, Yılmaz Özdil, Can Dündar, Ayfer Tunç, İlker Başbuğ, Sunay Akın, Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Mustafa Balbay, Uğur Dündar, Doğu Perinçek, Ahmet Telli, Erdoğan Aydın, Yekta Kopan, Enver Ercan, Erendiz Atasü, Ayşe Kulin, Onur Öymen, Aslı Tohumcu, Behiç Ak, Bülent Habora ve Nihat Behram olmak üzere 800'e yakın sanatçı konuk olacak.

DİRİER DE FUARDA OLACAK
Egeli Sabah yazarı Ayten Dirier bugün saat 16.00-19.00 arası Uluslararası İzmir Araştırmaları Merkezi standı, 1A -302'de, 22 Nisan Salı günü de, saat 17.00- 20.00 arasında Kanes Yayınevi standında Türkiye'de Anayasa Hareketleri ve Milli Sesimiz Mehmet Akif kitaplarını imzalayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitaba koştuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN