Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tasarruf zamanı

MAYBAK İzmir Dernek Başkanı Uğur Ergin, yüzde 80 su tasarufu sağlayan cihazın Tübitak'ta yapıldığını belirtti, "Yakın zamanda tüm ülkede dağıtımı yapılacak" dedi

Giriş Tarihi: 20.4.2014
Kısa adı MAYBAK olan Marmara Araç Yıkama Bakım Kaplama Dernekler Federasyonu, şimdilik 21 derneği bünyesine alarak 7 bin üyesi ile Türkiye'de ilk defa bir federasyon çatısı altında birleşti. Federasyon Genel Başkan'ı Serkan Bakırtaş, "Yaşadığımız ve bir türlü muhatapları tarafından çözülmeyen ortak sorunlarımız, bizi bir araya getirdi" diyerek otomobil yıkama, temizlik, bakım, koruma, cam filmi, kaplama hizmetlerinde Türkiye'nin tek federasyonu olarak çalışmalarına başladı.

PROJELER YAYILACAK
İzmir' de Mayıs 2013'te kurulan derneğin başkanı Uğur Ergin, öncelikli hedeflerinin 'eğitim' olarak belirlediklerini belirtti, "MAYBAK 23 Mayıs 2013 tarihinde Bakırköy'de yaptığı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda hazırladıkları İŞKUR destekli mesleki eğitim kurslarıyla artık nitelikli ve belgeli eleman yetiştirecek. Bu sayede hem istihdam sağlayacak hem de işletmelerin eleman ihtiyaçlarını gidereceklerini, orta vadede hedeflerini de meslek yüksekokulu açmak ve sektördeki su tasarrufunu sağlayan projeleri hayata geçirecek" dedi. Yüzde 80 su tasarufu sağlayan cihazın Tübitak'ta yapıldığını belirten Ergin, "Yakın zamanda tüm Türkiye'ye cihaz anlatılıp dağıtımı yapılacak. Suyu daha tasarruflu kullanabileceğiz ve bir araba ile yıkanan su ile 8 araba yıkanabilecek duruma getireceğiz" diye konuştu. Federasyonda, artan rekabet ortamı, herhangi bir denetleyici unsur olmadan açılan işletmeler, hatalı oto kuaför hizmetleri, yanlış ve zararlı kimyasal ürünlerin kullanılması, işini gerçekten iyi yapmak isteyen vizyon sahibi kişi ve kuruluşların kötü yönde etkilendiklerini belirtildi. Ayrıca sektörde bir otodenetim mekanizmasının işlevi sonucu, daha ciddi ve kaliteli hizmet anlayışı oluşturmak istediklerine vurgu yapıldı. MAYBAK'ın 2014 yılı içinde Türkiye'de 50 bin üzerinde üye sayısına ulaşmayı hedeflediğini söyleyen Uğur Ergin, şöyle devam etti; "Yaptığımız çalışmaları, ürettiğimiz projeleri tüm Türkiye geneline yayarak, daha geniş platformlarda sesimizi duyurmak amacındayız. İzmir'deki dernek başkanlığı binamız, İzmir adliye kavşağında 2.000 metrekare alanda eğitim ve uygulama merkezi olmak üzre hizmete girmiştir. İşsiz gençlerimize iş ve tecrübe kazandırıp, sertifika sağlıyoruz. Çalışmak isteyenleri derneğimize üye yapıp, meslek sahibi yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tasarruf zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN