Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gölet Tesisleri'ne halk karar verecek

Başkan Piriştina, ilk iş olarak Gölet Tesisleri'ni yeniden düzenleyeceklerini belirtti, "Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla nasıl yapılacağına vatandaş karar verecek" dedi

Giriş Tarihi: 21.4.2014
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Egeli Sabah Bölge Temsilcisi ve Yazı İşleri Müdürü Engin Uğur'u makamında ağırladı. Başkan Piriştina, ilk iş olarak ilçenin en önemli sosyal yaşam alanlarından Gölet Tesisleri'ni yeniden düzenleyeceğini söyledi. Gölet Tesisleri'ni yenilemeden önce nasıl yapılacağını halka soracağını ifade eden Piriştina, "Sosyal paylaşım siteleri Facebook, Twitter ile iletişim hatları aracılığıyla vatandaşların görüşlerini alacağız. Bir hafta 10 gün görüşleri aldıktan sonra uygulamasını yapacağız. Akabinde Evka 1'deki Yedi Göller'e gireceğiz. Hedefimiz Haziran'ın ikinci haftasına kadar insanların beklediği kaliteli Gölet ve Yedi Göller kullanımını sağlamak" dedi.

"KALİTEYİ GETİRECEĞİZ"
Buca Gölet Tesisleri'nde ilk olarak fiziki anlamda vasfını yitirmiş çimler, elektrik tesisatları, banklar, yürüyüş yollarını yenileyeceklerini söyleyen Piriştina, "Gölet Tesisleri'nin fiziki anlamda acil bir müdahaleye ihtiyacı var. Bunun dışında eskiden restoran olarak çalışan yerler kapalı. Tahliye edilmiş durumda. Buraların yeniden hizmete açılması gerekiyor. Şu an boş durumdalar. Seçim öncesi yeni bir sürü proje önerdik. Ancak ilk olarak elimizdekileri ayağa kaldıracağız" dedi. Piriştina konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Örneğin günde 10 kişi ile konuşsak herkes kendi mahallesi ve şahsi ile ilgili bir beklentisini paylaşıyor. Daha sonra ilk söylediği 'Göleti açın' oluyor. Önümüz yaz. Biz 'Göleti bütün Buca'ya soralım' dedik. Facebook, Twitter, sosyal medya, billboardlar, iletişim hatları ile Gölet'in geleceğine Bucalılar karar verecek. Biz uygulamasını yapacağız. Gölet ile ilgili görüşleri 1 hafta 10 gün boyunca alacağız. Akabinde Evka 1'deki Yedi Göller'e gireceğiz. Hedefimiz Haziran'ın ikinci haftasına girdiğimizde insanların beklediği kaliteli Gölet ve Yedi Göller kullanımını sağlamak. Buca Gölet Tesisleri'ndeki konseptin ne olacağına Bucalılar karar verecek. Burada ne tip restoranlar olacağına, çocuk oyun alanlarının genişletilip genişletilmeyeceğine, su oyun alanlarının kullanımına, hobiye ve el sanatlarına ayrılacak payın ne olacağına halk karar verecek. Buna sadece meclis üyeleri ve biz karar vermeyelim. Öngörüm 100 bin kişinin üzerinde katılım olacak. Bizim düşüncemiz Buca Gölet ucuz ve makul olacak."

'CEZAEVİNİ KİMSE İSTEMİYOR'
Cezaevinin yıkılmasının tamamen kendileri dışında bir durum olduğunu söyleyen Piriştina, "Bizim oradaki düşüncemiz en büyük hedefimiz kamuoyu yaratmak. Buca'da cezaevini kimse istemiyor. Öyle bir sıcak yaratalım ki kar dayanmasın. Tutuklu ve hükümlü yakınları utançla duruyorlar. Kafalarını döndürüyorlar. Kentin göbeğinde insanlar kimin hükümlüsü tutuklusu var diye dönüp dönüp bakıyor. Cezaevinin kalkması lazım ama bizim elimizde değil. Buca'nın esnafını, öğretmenini, öğrencisini, taksicisini biz harekete geçireceğiz. Vatandaş istediği zaman oluyor. Burada cezaevi istenmediğiyle ilgili bir kamuoyu oluşturacağız. Adalet Bakanlığı bize 'Yer gösterin yeni cezaevi yapacağız' derse biz onu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden temin ederiz. Yeter ki bu alanı boşaltıyoruz desin. Yer sıkıntısı olmaz. Bir tane kapalı yüzme havuzumuz var. Bir tane daha yüzme havuzu projemiz bulunuyor" dedi. Buca'da en büyük sorunun kaçak yapı olduğunu ifade eden Piriştina, ilçedeki binaların yüzde 68'inin kaçak olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölet Tesisleri'ne halk karar verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN