'Meclis, bu yanlışı düzeltmeli'

Balçova Belediye Meclisi'nde komisyon başkanlığına meclisin tek hukukçu üyesi olan AK Partili Evrim Özen'in getirilmemesi gerginlik yarattı

Giriş Tarihi: 22.4.2014
Balçova Belediyesi geçtiğimiz günlerdeki belediye meclisi toplantısında 'Hukuk Komisyonu'na seçilen meclis üyelerinin görev dağılımı yapıldı. Komisyona seçilenler arasında, belediye meclisinin tek hukukçu üyesi AK Partili Avukat Evrim Özen'in başkan seçilmemesi tepkilere yol açtı. AK Parti Balçova İlçe Başkanı Temel Yıldırım, hukuk komisyonuna Avukat Evrim Özen'in başkan seçilmemesine tepki gösterdi.

'FİKRİM BİLE ALINMADI'
Belediye meclisinde yalnızca AK Partili Meclis üyesi Evrim Özen'in hukukçu olduğunu söyleyen Yıldırım, "Hukuk komisyonuna başkan seçiyorsunuz, ancak komisyonda tek hukukçu olan ismi başkanlığa getirmiyorsunuz. Baktığımız zaman 25 kişilik meclis üyeleri arasında bir tane hukukçu var, o da AK Partili Evrim Özen. Ancak komisyona buna rağmen başkan yapılmıyor. Bunun yerine mesleği mali müşavirlik olan CHP'li üye başkan seçiliyor. Trajikomik bir durum yaşıyoruz. Hukuksuz bir hukuk komisyonu ile karşı karşıyayız. Balçova Belediye Meclisi bu ayıbını bir an önce düzeltmelidir" dedi. Hukuk komisyonundaki görev dağılımı hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Balçova Belediye Meclis üyesi Avukat Evrim Özen ise, alınan kararın tüm hukuk camiasına yapılmış bir ayıp olduğunu vurguladı, "Mecliste diğer komisyon başkanlıkları için fikrimizi almak istediklerinde, bizler bu komisyonlara yakın meslek grupları içerisinden isimlerin başkanlığa getirilmesinin uygun olduğunu söylüyoruz. Ancak hukukla ilgili bir komisyondan bahsediyoruz ve ben bu meclisin tek hukukçusu, 17 yıllık avukatım. Fikrim bile alınmadan başkanlığa başka bir isim getirilmesi tüm hukuk camiası adına bir ayıptır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Meclis, bu yanlışı düzeltmeli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN