Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yolun sonu karanlık

Büyükşehir 5 yıl önce Yeni Girne Caddesi ile Mavişehir'i birbirine bağlamak için yol yaptı. Fakat trafik güvenliği nedeniyle kapatılan yol için 2 yıldır bir gelişme olmaması vatandaşı bezdirdi

Giriş Tarihi: 22.4.2014
Yaklaşık 5 yıl önce yapımına başlanan ve planda Yeni Girne ile Mavişehir'i birbirine bağlayacak olan yol bitiminin ardından büyük tartışmalara yol açmıştı. Otoban çıkışlarının kesiştiği nokta ile söz konusu yolun mesafesinin 15-20 metre kısa kalarak kesişme standartlarına uymaması gerekçesi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 3 milyon lira bedelle yaptığı yol, Karayolları tarafından kapatılmıştı. İlerleyen süreçte Büyükşehir Belediyesi konuyu mahkemeye taşımıştı ve bilirkişi raporu sonucu Karayolları'nın haklı olduğu ortaya çıkmıştı. Devam eden davada aradan geçen 2 yılda söz konusu yol ile ilgili hiçbir gelişme olmadı. Bunca yatırım sonucu yapılan ve şuan atıl durumda bırakılan 35 metre genişliğindeki yol için çevre sakinleri tatmin edici bir cevap bekliyor. Süreçten haberdar olmak isteyen çevre sakinleri kapatılan yol için, "Bu yol hatalı oldu hiçbir zaman açılmayacak, kaderimiz böyleymiş mi? diyeceğiz" dedi.

KAZALARA NEDEN OLUYOR

Otopark dönen 35 metre genişliğindeki duble yol un akıbeti için cevap bekleyen çevre sakinleri yetkililere, "Şimdi ne olacak. En azından bizim sorularımızı cevaplasınlar. Bu kadar yatırımın hesabını versinler. Yazık günahtır. Bu şekilde gitmez. Madem kullanılmayacak o zaman sevgi yolu yapılsın, ya da kavşak yapılsın bir şekilde çözüm bulunup trafiğe açılsın" diyerek isyan etti. 35 metre genişliğindeki yolun Yeni Girne Caddesi'ne çıkan bölümünün trafiğe kapatıldığını fark etmeyen sürücüler geldikleri yolu ana cadde zannetmesi nedeniyle, Başpehlivan Kara Ali Caddesi ile kesiştiği noktada hız kesmedikleri için bir çok kazaya neden oluyor. Hemen hemen hergün meydana gelen kazalar nedeniyle can güvenliklerinin tehlikede olduklarını söyleyerek yolu trafiğe kapattı. Çevre sakinleri, "Yolu açılmıyor bari bu kavşağa bir trafik lambası veya sürücüler için hız kesici bariyerler yapsınlar. Her fren sesinde irkilmekten bıktık artık. İnsan hayatı, bir trafik lambasından ucuz mu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yolun sonu karanlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN