Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ALOSBİ, önemli fırsatlar sunuyor

ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Saka, "Altyapı çalışmalarımızla bölgemizi yatırımcılar için cazibe merkezi haline getiriyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 24.4.2014
İzmir Valisi Mustafa Toprak, Aliağa Organize Sanayi Bölgesini gezerek incelemelerde bulundu. Vali Toprak'a OSB ziyaretinde, Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Ticaret Odası Başkanı ve Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ) Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Adnan Saka, ALOSBİ Bölge Müdürü Bülent İlktuğ ve diğer ilgililer eşlik etti. 400 fabrikanın kurulma çalışmaları devam eden Türkiye'nin en büyük OSB'si olan Aliağa Organize Sanayi Bölgesi, ağır sanayi üretimi yapabilecek tüm altyapıyı bünyesinde barındırıyor. Vali Toprak'a yaptıkları projeler ve gerçekleştirdikleri altyapı çalışmaları hakkında bilgiler veren ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Saka, "Hiçbir şekilde devlet katkısı almadan tamamen kendi öz kaynaklarımız ile gerçekleştirdiğimiz bu altyapı çalışmaları ile birlikte bölgemizi yatırımcılarımız için bir cazibe merkezi haline getiriyoruz" dedi.

GENÇLER TEŞVİK EDİLMELİ

ALOSBİ'nin ağır sanayi üretimi yapabilecek tüm altyapıyı bünyesinde barındırdığını belirten Saka, şöyle devam etti; "Burada dünyanın en büyük, doğalgaz ile çalışan, 20 silindirlik 28 tane motoru ile 320megawatt enerji üretebiliyoruz. Alana 130 bin adet ağaç dikerek bölgenin ağaçlandırılması konusunda önemli çalışmalar yaptık. Burasının yatırımcılar tarafından tercih edilmesinin önünün açılması için sektör bazında teşvik verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yapılan yatırıma ayrı bir teşvik verilmesinin bu sorunu çözeceğine inanıyoruz. İzmir'in teşvikte birinci sınıf il olmasından dolayı sanayicilerimizin diğer illere yönelmesini büyük bir üzüntü ile karşılıyoruz. Gençlerimizi de meslek eğitimi konusunda teşvik etmemiz lazım. Bizden bilgi almak isteyen bizimle irtibata geçmek isteyen burada ne olduğunu görmek isteyen kim olursa olsun bize bir telefon etmeleri yeterlidir." Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Toprak, "Burası görmüş olduğum OSB'ler arasında imrendiğim nadide yerlerden bir tanesi. Ancak bu kadar güzel planlanmış ve altyapısı tamamlanmış bir OSB'nin doluluk oranının düşük üzüntü vericidir. Aliağa OSB önemli fırsatları üzerinde barındırıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ALOSBİ, önemli fırsatlar sunuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN