HÜLYA DİNÇEL: Sahilyolu mu? Tramvay yolu mu?

Giriş Tarihi: 24.4.2014
Sevgili okurlarım, dertlere derman aramak için hemen hemen hergün yazılar geliyor bana. Aslında hem seviniyor hem üzülüyorum. Seviniyorum derde ilaç olabildiğim için. Üzülüyorum, bu kadar çok sorun olduğu için. Ama şehir ve insan bir arada olunca işler kolay olmuyor. Tabi ki çoklukta barışı sağlamak çokta kolay değil. Biz anahtarız çözümde. Büyükşehir Belediyesi de diğer belediyeler de her aktarılanı hemen ele alıyor ve geri dönüş yapıyor. İnanıyorum ki aşağıda sorunu dile getiren Mustafa Kemal Sahil Bulvarı oturanları en kısa zamanda dertlerine çare bulacaklardır. Ben Büyükşehir'imize güveniyorum. Sevgili okurlarıma sorunsuz günler dilerim.

ÇÖZÜM ELİ
Okuyucu Mektubu: Sayın Yurttaş Hülya Hanım; Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda oturuyoruz. Sorunumuz çok büyük. Bu tramvay konusunu düşünmekten, bu bölgede oturanlar olarak uykusuz geceler yaşıyoruz. Tramvayı istiyoruz. Biliyoruz ki çok güzel bir proje. Ama geçiş yolu çok yanlış. Bunu kimseye anlatamadık. Tüm sahilde oturanlar dertli. Son çare size yazalım dedik. Allah aşkına soruna bir çözüm eli uzatın. Defalarca belediyeyi aradık ama bir türlü derdimizi anlatacak merci bulamadık. Hemşehrim iletişime yazdık. Yanıtı çok sıkıntı verdi bize. Lütfen derdimize derman olun. İyi günler dileriz. Ben Mustafa Kemal Sahil Bulvarı sakinleri adına yazdım. Dicle Zincircioğlu

İSTEK ÖZETİ
Merhabalar, öncelikle seçimi tebrik eder yeni dönemde de başarılarınızın devamını dilerim. Benim sorunum şu duyduğuma göre mustafa kemal sahil yolu tramway hattı ihalesi yapılmış, bunu otobüslerde dağıtılan dergilerinizde de okudum. Medya da yazdı merak ettiğim bu yolun nereden geçeceğidir. Biz asansör durağında sahil tarafında oturuyoruz. Derler ki sahilden evlerin önünden otoparkların bulunduğu yerden ve hatta yeni dikilen palmiye ağaçlarının kesileceğinden ve tramvay yolunun yapılacağindan bahsediliyor. Lütfen sizden ricam bu yolu kara tarafından yapmanız. Gidiş ve geliş olarak araç trafiği sahilden olsun. Otoparklarımıza ve hatta palmiyelerimize asla zarar vermeyiniz. Tramway projeniz çok güzel ancak otopark sorununu ve yeşil alanımızı lütfen ellemeyiniz. Teşekkürler iyi çalışmalar. 07/04/2014 tarihli 3980814 takip nolu başvurunuz ile ilgili bilgiler aşağıdadır.

BÜYÜKŞEHİR'İN YANITI
Merhaba, öncelikle siz değerli hemşehrilerimizin fikir ve görüşlerinin hizmet kalitemizi arttırabilmemiz ve devamlılığını sağlayabilmemiz adına kurumumuz açısından çok değerli olduğunu bildirmek ister, başvurunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili olarak; İzmir Büyükşehir Belediyesi Banliyö ve Raylı Sistem Yatırımlar Daire Başkanlığı Banliyö Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından verilen yanıt, "Konak tramvayı güzergahı Mustafa Kemal Sahil yolu kara tarafı geçişi sebebi ile eksilecek otopark alanları yerine yeni yapılması planlanan otoparklarla ilgili teknik çalışmalar devam etmekte olup, yapım sırasında kaldıracak ağaçların yerine başka bir bölge de yeşillendirme yapılacağı hususunda bilgilerinizi rica ederim" şeklindedir. 444 40 35 numaralı telefonu arayarak, him@izmir.bel.tr adresine e-posta atarak ya da İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Hemşehri İletişim Merkezi'ne 7/24 dilek, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sürdürdüğü tüm çalışmalara ilişkin güncel bilgileri resmi web sitemiz olan www.izmir.bel.tr adresinden takip edebilirsiniz. Bilgilerinize saygılarımızla sunar, iyi günler dileriz. İzmir Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HÜLYA DİNÇEL: Sahilyolu mu? Tramvay yolu mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN