Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki müjde, ödül töreninde geldi

İzmir Arena'da 6. Turizm Ödülleri töreninde konuşan Vali Toprak, iki müjdesi olduğunu belirtti, "Kısa zaman içinde Metropolis ve Teos'u turizme açmayı planlıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 24.4.2014
Bu yıl 6.'sı düzenlenen 'Turizm Ödülleri' sahiplerini buldu. İzmir Arena'da İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz ev sahipliği yaptığı geceye İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ve sektör temsilcileri katıldı. 15 ayrı dalda 18 ödülün verildiği gecede ayrıca destek veren 31 kuruluşa da teşekkür plaketi verildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz herkese teşekkür etti, "Turizm sektörü 54 sektörü harekete geçiren bir sektördür. Samimiyet, dostluk ve el birliği ile çok daha iyi işlere imza atacağız. 2014 turizm sezonu hepimize hayırlı uğurlu olsun" dedi. İzmir Büyükşehir Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ise İzmir'in turizm için her şeye sahip olduğuna dikkat çekti, "Turizmcinin kazandığı para helal paradır. Aileniz ve sevdiklerinizle tatil ve yemek hizmeti alıyor teşekkür ederek paranızı ödüyorsunuz. Bundan daha helal kazanç nasıl olabilir ki. Turizm gelirinin cari açığı yoktur. Siz sektör temsilcileri taşın altına elinizi değil vücudunuzu sokuyorsunuz sizlerle çok daha güzel işler başaracağız" dedi.

'İYİ YERLERE GELECEĞİZ'
Vali Toprak, İzmirli turizmcilerin gayretini ve çalışkanlığını gördükçe sektör ve sektörün İzmir'e katacakları için çok umut duyduğunu dile getirdi. Türkiyi'ye 36 milyon turistin geldiğini ve turizm sektöründe Türkiye'nin artık dünyada ilk beşi zorladığını ifade eden Vali Toprak, "İzmir bu kazanımlardan ve pastadan payını daha büyük almalıdır. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir'de 21 alanı turizm merkezi ilan etti. Planlama bitince yatırımcılarımız için altyapı dahil herşey hazır olacak. Unesco Kültür Mirası Listesi'ne, Efes, Bergama, Birgi gibi kentlerimizi dahil edeceğiz" dedi. İzmir'e iki müjdesi olduğunu da sözlerine ekleyen Vali Toprak "Torbalı'daki Metropolis Antik Kenti bir ay sonra turizmin hizmetine girecek. Ancak bu kadarla da kalmıyoruz. Temmuz sonu Ağustos başı gibi de Teos'ta ziyarete açılacak. Ören yerlerimiz İzmir bütününde belediyeleri, bakanlık, valiliğimiz ve yatırımcıları ile çok daha iyi yerlere gelecek" diye konuştu.

ÖDÜL KAZANANLAR
Çeşitli kategorilerde ödül alanların isimleri ve firmaları şöyle; Ahmet Onur- Ontur Otel, Rıza Elibol-Swissotel Büyük Efes, Birol Soylu-İzmir Arena, Mehmet Altındağ-My Stone Home Oteli, Prof. Dr. Cengiz Demir - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Avşar Kurgun - 9 Eylül Üniversitesi Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu, Prof. Dr. Şadan Gökovalı, Konaklama Tesisi: Renaissance İzmir Otel, Karaca Otel, Turizm Rehberi ve Medya: Kadir Uğur-Ege Tv, TRT Turizm ve Belgesel kanalı, Yeme ve İçme Tesisi: Venedik Restoran, Ulaştırma: Türk Hava Yolları, Seyahat Acentası: Ayşa Tur, Değerleri Koruma: Bergama Belediyesi, Fotoğrafçı: İsmail Bodur, Şef Aşçı: Hamit Gülyüz, Kültür ve Sanat: Arkas Sanat Merkezi, Özel Ödül: Hüseyin Baraner.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki müjde, ödül töreninde geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN