Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnternetin yeni fenomeni: Önder abi

İzmir'in Önder abisi, Önder Ergene, sosyal medyadan Ekşi Sözlük'e kadar adeta şehir efsanesi haline geldi. Kuralları çiğneyen kim olursa olsun, elinden kurtulamadı

Giriş Tarihi: 27.4.2014
İzmir'in Şirinyer semtinde trafik polisi olarak görev yapan 53 yaşındaki Önder Ergene, trafik kurallarına uymayanların korkulu rüyası haline geldi. Adeta şehir efsanesi haline gelen Önder Ergene, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan sonra Twitter'da da fenomen oldu. Ergene için Twitter'da yazılanlar okuyanları güldürürken, günde ortalama 50 kişiye ceza yazan Ergene eşine bile ceza yazan trafik polisi olarak tanınıyor. İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube'sine bağlı olarak Buca ilçesinde görev yapan 53 yaşındaki 28 yıllık trafik polisi Önder Ergene, özellikle dolmuş şoförleri başta olmak üzere kurallara uymayan sürücü ve yayaların korkulu rüyası haline geldi. Ayakta yolcu alan dolmuş şoförlerine göz açtırmayan Ergene, en ufak hatayı affetmiyor. Trafik ihlali yapan yolcu ve sürücülere tolerans tanımayan Ergene uzun yıllardır Şirinyer Tansaş önünde görev yapıyor. Aldığı tüm tehditlere rağmen görevini aynı çizgide yapan Ergene, ceza yiyenlerin bile takdirini topluyor. Herkes tarafından eşine bile ceza yazan trafik polisi olarak tanınan Ergene'nin ünü internette de yayılıyor. Adına sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta 'Trafik polisi Önder Ergene abimiz' ve 'Trafik polisi Önder Ergene'den ceza yiyenler' başlıklı gruplar kurulan Ergene şimdi de Twitter'da meşhur oldu.

CEZA YAZDI, HAKLIYDI
Önder Ergene'nin fotoğrafını çekip Twitter'da paylaşan vatandaşlar, yazdıkları yorumlarla da güldürüyor. Twitter'da yazılanlardan bazıları şu şekilde:
Pınar Karaoğlu: Bucamızın deli lakaplı trafik polisi Önder abi yayaya da ceza yazdı. Şoktayız.
Mehmet Oğuz Sağman: İzmir'de trafik polisi Önder Ergene şehir efsanesine döndü.
Bora: İzmir'in ve Şirinyer'in simgesi trafik polisi Önder abi motora el koyar. Trafik polisi Önder abimiz adlı Facebook grubundan yazılanlardan bazıları da şöyle:
Cafer Daşlı: 3-4 gün önce de ben gördüm Şirinyer'de. Neden karşıya geçerken lambalardan geçmiyorsun diye iyi haşladı çocuğun birini.
Umutcan Demirci:
Ah Önder, yaktın beni. Bunun yarını da var. Emekli olacaksın.

Kendine de, eşine de ceza yazmış

Ekşi Sözlük'te yazılanlardan bazıları ise şu şekilde: -İzmir şirinyer'de görevli meşhur trafik polisi. Ünü internete kadar yayılmıştır. Hata yapana acımaz cezayı yazıverir. Şirinyer trafiğini adam eden kişidir kendisi -Önder Ergene'nin bölgesinden geçen resmi veya sivil polis ekipleri bile korkarak geçerler. Arabada sigara içen söndürür, telefonla konuşanlar kapatır. Hiç kimseye iltiması yoktur. Örnek insandır. -Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum, abartı mutlaka vardır, ama hakkında bir sürü hikayelerin dolandığı gerçekten efsane olmuş bir trafik polisi. Kendi karısına bile ceza yazdığı söyleniyor. Karşıdan karşıya kırmızı ışıkta geçen bir yayanın arkasından koşup ona ceza yazdığı, kadın "Ee memur bey, ama siz de kırmızı ışıkta geçtiniz benimle beraber" diye cevap verince, bu sefer kendisine de ceza kestiği söyleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternetin yeni fenomeni: Önder abi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN