Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayındır Çiçek Festivali başlıyor

Giriş Tarihi: 1.5.2014

Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali yarın kortej yürüyüşüyle başlıyor. Üç gün sürecek festivalde çeşitli etkinliklerin yanı sıra yarışmalar düzenlenecek, alım heyetleri gelecek

Küçük Menderes Havzası'nın en önemli geçim kaynaklarından olan süs bitkileri ve çiçekçiliğin kutlandığı festival, yarın başlıyor. Saat 11.30'da kortej yürüyüşüyle başlayacak olan festival kapsamında, en güzel çiçek ve çiçek stantları seçilecek. Okullar arası yarışmalar yapılacak. Düzenlenecek konserlerle de katılımcılar unutulmaz festival yaşayacak. Bu yıl 17. kez düzenlenecek olan Festivalin açılış töreni saat 12.00'de başlayacak. Yine yarın "En güzel çiçek standı yarışması" ile farklı bir heyecan yaşanacak. Saat 20.00'de Bayındır Şehir Stadyumu'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası ile halk müziği konserleri olacak. Cumartesi günü de, gün boyunca çocuklar için etkinlikler ve yarışmalar düzenlenecek. Akşam 20.00'de yine Şehir Stadyumu'nda ünlü sanatçı Sümer Ezgü'nün konseri var. Pazar günü iki ödül töreni birden yapılacak. Önce "En güzel çiçek standı yarışması" ardından da "Anaokulu öğrencileri resim yarışması"nda dereceye girenlerin ödülleri verilecek. Bayındır Çiçek Festivali, saat 20.00'deki İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası konserleri ile sona erecek.

ÜRETİCİYE DESTEK VERİLİYOR
Büyükşehir yetkilileri, çiçek, ağaç, süt, yoğurt, peynir gibi ihtiyaçlarımızı kooperatiflerden sağlayarak yerli üreticiye 2007 yılından bu yana yaklaşık 102 milyon lira ödeme yaptıklarını belirtti, "Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden de 2007 yılından itibaren yaklaşık 14.2 milyon lira ödenerek ağaç, çalı, mevsimlik çiçek ve yer örtücü bitki alındı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayındır Çiçek Festivali başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN