Destek ağır bastı

EBSO'nun Atatürk Organize'ye taşınması konusuna eski başkanlardan Uğur Yüce ve Tamer Taşkın tam destek verdi. Kemal Çolakoğlu, teklifin revize edilmesi gerektiğini, Atıl Akkan ise konuyu inceleyeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 1.5.2014
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nin (İAOSB), Ege Bölgesi Sanayi Odası'na (EBSO) yönelik yeni hizmet binası önerisi sanayicilerin gündeminde birinci sıraya oturdu. Eski başkanlar, bu konuda görüşlerini Egeli Sabah'la paylaştı. Eski başkanlardan Kemal Çolakoğlu, teklife bu haliyle sıcak bakmadığını söyledi. Uğur Yüce gelişme için "Tereddütsüz evet diyorum" dedi. Tamer Taşkın da, kararı destekleyenler arasında yer aldı. Atıl Akkan ise, konuyu inceleyeceğini belirtti.

'HİZMET BİNASI OLABİLİR'
Çolakoğlu, 6 bin metrekarelik bir arsada, 6 bin metrekarelik bir bina için 34 bin metrekarelik alandan vazgeçilmesi taraftarı olmadığını söyledi. Atatürk Organize'nin babasının, kurucusunun EBSO olduğunu hatırlatan Çolakoğlu, "Maddi ve manevi tüm imkanlar kullanılarak orayı yoktan var eden EBSO'dur. AOSB'nin ahde vefası devam etmelidir. 34 bin metrekarelik bir arsa için 6 bin metrekarelik bir binaya razı olmamalıyız. EBSO, bu arsada 17 bin metrekarelik bir bina yaptırarak ve yapımı üstlenici yarı yarıya bölüşerek, büyük bir sergi alanı ve hizmet binası kazanabilir" dedi. Uğur Yüce, EBSO'nun 1. Kordon'daki hizmet binasının en az 8-10 milyon dolar edeceğini söyledi, şöyle dedi: "Şimdiki binayı kullanmanın bir anlamı yoktur. Çok gecikmiş bir karardır. AOSB'nin arsa vermesi veya bina yapması da gerekmez. Mevcut binayı satıp, gelirin bir kısmı ile oraya muhteşem bir hizmet binası yapılabilir. Mevcut binamız kullanışlı değil. Atatürk Organize'nin teklifini canı yürekten destekliyorum. Trafik sorunuyla, bu park yeri sorunuyla, etrafında bir tane sanayi kuruluşu olmayan bir yerde sırf prestij için bu binanın elde tutulmasının anlamı yoktur."

TAŞKIN: MUTLU OLURUM

Tamer Taşkın da mevcut binanın trafik ve otopark açısından da yetersiz olduğunu söyledi, "Aliağa, Menemen civarındaki ciddi sayıdaki üyelerimizi de göz önüne alarak İAOSB'nin kararını saygıyla karşılıyorum. Bu konuda EBSO Meclisi ve yönetimi karar verecek. EBSO'nun AOSB'de yapılacak güzel itibarlı bir binaya taşınması, eski binasını da değerlendirmesi çok güzel bir fırsat olur. Benim dönemimin bir hayaliydi. Gerçekleşirse çok mutlu olurum. 600 fabrikanın olduğu bölgede, bir sanayi odasının olması önemlidir. Odamızı ziyarete gelecek ziyaretçiler açısından önemlidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Destek ağır bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN