Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatrohane, Haltun Taner oyunu ile sezonu kapatıyor

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Gerçekleştirdiği ücretsiz eğitimler ve alternatif çalışma yöntemleri ile adını duyuran Tiyatrohane, şimdi de yeni oyunuyla seyirci ile buluşacak. Sezonu "Ay Işığında Şamata" isimli Haldun Taner oyunu ile kapatacak olan Tiyatrohane Oyuncuları heyecanla son hazırlıklarını tamamlıyor. Yönetmenliğini Erk Bilgiç'in yaptığı Ay Işığında Şamata oyunu seyircilerini, 4,6 ve 11 Mayıs günlerinde, saat 20.30'da Fuar İzmir Sanat'ta ağırlayacak. Haldun Taner 1954 yılında yazdığı Ay Işığında Çalışkur öyküsünü oyunlaştırarak bu eseri meydana getirdi. Oyunda Çalışkur Apartmanı'nda yaşayan Çalışkur ailesinden yola çıkarak sahte insan ilişkileri, yetersiz eğitim sistemi, yozlaşan aile ilişkileri, gençlerin çevreye kayıtsız yaşamları eleştirilir. Bir klasik olarak anılan bu oyun yönetmen Erk Bilgiç'in ilginç rejisi ile seyirciye farklı bir deneyim yaşatıyor.

SÜRPRİZLERLE DOLU

Sürprizlerle dolu oyunda hiç beklenmedik anlar yaşanıyor. Sahne tasarımında da yenilikçi bir bakış açısı sunan oyunun dekorları profesyonel tasarımcılar tarafından hazırlandı. "Ay Işığında Şamata" oyununun dekor, kostüm ve makyaj çalışmaları Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Tasarımı bölümü mezunu Emrah Tümer tarafından hazırlandı.

ÖNCELİĞİ SAMİMİYET
"Ay Işığında Şamata" oyunun kadrosu farklı meslek ve yaş gruplarından oluşan, sahne deneyimi mevcut yarı profesyonel oyunculardan oluşuyor. Bu oyunda Tiyatrohane Tiyatro Topluluğu'ndan 18 oyuncu ve 1 reji asistanı yer alıyor. Oyunun yönetmeni Erk Bilgiç oyun konusunda çok heyecanlı olduğun belirtti, "Topluluktaki arkadaşlarım arasında 5 yıldır beraber çalıştığım oyuncular da var. Bu sene kalabalık bir ekiple çalıştık ve provalarda çok güzel anlar yaşadık. Sanıyorum bu enerji seyirciye de yansıyor. Tiyatrohane olarak iletişim konusunda bizim için öncelikle olan her zaman samimiyet oldu. İster amatör ister profesyonel oyuncu olsun, sanat ile uğraşan her bireyin gündeme kayıtsız kalması kabul edilemez. Biz de bu oyunla kendi fikirlerimizi seyirci ile paylaşacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatrohane, Haltun Taner oyunu ile sezonu kapatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN