Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafikte engelliler için yeni dönem

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, engelli vatandaşlar için ayrılan yere park edenlerin affedilmeyeceğini, araçlarının anında çekilip ceza yazılacağını söyledi, "Ayrıca her türlü sorunları da anında çözülecek" dedi

Giriş Tarihi: 10.5.2014
İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın talimatıyla engellilere trafikte pozitif ayrımcılık uygulanmaya başladı. Uzunkaya, trafikte ve engelli park yerlerinde araçlarıyla sorun yaşayan engelli sürücüler, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nde işi olan engelli vatandaşlar için trafik polislerinden oluşan koordinatörler görevlendirdi. Engelli vatandaşlar koordinatörle iletişime geçtiklerinde trafikte yaşadıkları sorunları anında çözebilecekler.

YENİ GÖREVLENDİRMELER

Her gün trafik kazalarında binlerce kişinin engelli olarak topluma karıştığını vurgulayan Uzunkaya, "Engelli vatandaşlarımızı diğerlerinden farklı tutacak pozitif ayrımcılığımızın olması gerektiğini her alanda zaten görüyoruz ve arzu ediyoruz. Bu yönüyle de özellikle fiziksel engellilerin topluma daha rahat uyum sağlamaları ve toplumun bir parçası olduklarını hissettirerek yaşam ortamını kendilerine sunabilmek için her kurumun bir takım ayrıcalıklar sunması gerektiğine inanıyoruz. Emniyet teşkilatı olarak bu hizmeti engellilere farklı alanda sunduk" dedi. Emniyet müdürü Uzunkaya, uygulamanın hayata geçmesi için, Trafik Denetleme ve Trafik Tescil şube müdürlüklerinde engelli vatandaşlarla iletişime geçecek olan trafik polislerinden oluşan koordinatörler görevlendirdi. Bu koordinatörlerle nasıl iletişim kuracakları engelli derneklerine bildirildi. Bu uygulama ile engelli vatandaşların trafikte karşılaştıkları bir sıkıntı ile ilgili şikayetlerini koordinatörlere anında iletebileceklerini ifade eden Celal Uzunkaya, şu bilgileri verdi: "Örneğin, engelli araç park yerlerine normal araçların park etmesi, kabartma yollara park eden araçların çekilmesi gibi sorunlara anında müdahale edebileceğiz. Engellinin özel park yerini gaspedenlere göz açtırmayacağız. Araçlarını anında çekip cezai işlem uygulayacağız. Engelli vatandaşlarımızın trafikte ve sokakta yaşadıkları sorunları da en kısa sürede çözeceğiz" dedi. Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Süleyman Kutay da, "Engelli vatandaşlarımız Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nde bir işleri olduğunda onlara öncelik sağlayacağız. Üst katlara çıkamayan engelli vatandaşlarımıza, gerektiğinde evlerine kadar giderek, hizmeti ayaklarına götüreceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafikte engelliler için yeni dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN