Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İndirim dönemi bitti

Giriş Tarihi: 11.5.2014

Karşıyaka Belediye Başkanı Mutlu Akpınar, belediyeye ait cafe ve restoranlardaki farklı fiyat uygulamalarının kalktığını açıkladı, "Buraları halkımızın malı. Sosyal statüsü ne olursa olsun, herkes aynı fiyatı ödeyecek" dedi

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal tesislerde revizyona gitti, her gün binlerce vatandaşı ağırlayan kafe ve restoranlardaki farklı fiyat uygulamalarını kaldırdı, indirim kartları döneminin bittiğini açıkladı. Başkan Akpınar "Sosyal statüsü ne olursa olsun, tesislerimizden herkes eşit olarak yararlanacak" dedi. Sosyal belediyecilik anlayışını tüm Karşıyaka'da uygulamak için yola çıktıklarını söyleyen Başkan Akpınar, mali disiplini sağlamak ve vatandaşların, sosyal tesislerden eşit imkanlarda yararlanmasının önünü açmak için böyle bir uygulama başlattıklarını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Belediye şirketimiz Kent A.Ş tarafından işletilen kafe ve restoranlar halkımızındır.

FİYATLAR GERİYE ÇEKİLDİ

Herkesin eşit hizmet almasını ve eşit ücret ödemesini sağlamak ise bizim görevimizdir. İndirim kartlarının belirli kişilere verilmesinin doğru olmadığını düşündük. Bunun yerine, sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, tüm tesislerde genel bir indirim yapacağız" dedi. Sosyal tesisler için düzenleme kararı alan Başkan Akpınar'a meclis üyeleri de destek verdi. Akpınar, CHP'li meclis üyelerinin, Grup Toplantısı'nda, "Meclis üyelerine uygulanan indirim de kaldırılsın" önerisini getirdiğini, bu adımın kendisini mutlu ettiğini söyledi. Karşıyaka Belediyesi'nin Mayıs ayı meclis toplantısında ayrıca, cenaze aracı ve ambulansların, metropol sınırları dışında kullanımına yönelik ücretlendirme tarifesi de yenilendi. Kent sınırları dışında, 1,20 lira olan kilometre fiyatı, 50 kuruşa düşürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İndirim dönemi bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN