Beyaz zarf jestİ

Manisa SGK ile Esnaf Odaları'nın ortak yürüttüğü 'beyaz zarf projesi'yle 2 bin dosya üzerinde çalışıldı. Yapılan incelemelerde toplam 84 kişiye aylık bağlandı

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü ile Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (MESOB) ortaklaşa yürüttüğü "Beyaz Zarf Projesi" sayesinde Manisa'da emeklinin yüzü güldü. Proje kapsamında emekliliğine 6 ay kalan Bağ-Kur'lular, adreslerine gönderilen "beyaz zarf" ile kuruma davet ediliyor. Borçlanması bulunanlar bu işlemi yaptırmaları halinde hemen, diğer kişiler ise günü geldiğinde emeklilik imkanına kavuşuyor. Konuya ilişkin açıklama yapan SGK Manisa İl Müdür Yardımcısı Ayhan Çakır, vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde hizmetlerin daha kaliteli ve daha hızlı sunulması amacıyla birçok proje gerçekleştirdiklerini ve amacına en çok ulaşanın "Beyaz Zarf Projesi" olduğunu söyledi. Proje kapsamında 2013 yılında 6 bin 191 vatandaşın dosyasını incelediklerini kaydeden Çakır, "2014 yılı içerisinde 2 bin 9 dosya inceledik. 2013 yılında 509 Bağ- Kur'luya beyaz zarf gönderirken, 2014 yılı içerisinde 2013 yılı ile birlikte toplamda 600 Bağ-Kur'lu vatandaşa beyaz zarf gönderdik" dedi.

"BU SAYI DAHA DA ARTACAK"
Beyaz zarf projesinin belirli bir süre içerisinde tamamlanıp sona eren bir uygulama olmadığını kaydeden Çakır, "Emekliliğine 6 ay kalan Bağ- Kur'lu vatandaşlarımıza, beyaz zarf adıyla durumlarını gösteren bilgilendirme mektupları gönderiyoruz. Vatandaşımızı buraya davet ediyoruz. Borçlanmaları varsa bunu kendilerine bildiriyoruz. Günü gelen vatandaşlarımızı ise emekli ediyoruz. Günü eksik olmayan vatandaşımızın emeklilik işlemlerini tamamlıyor ve maaşlarını bağlıyoruz. Projenin uygulamaya konulmasından bu yana 84 vatandaşımıza maaş bağlandı. İncelenme aşamasında bulunan dosyalarımız var. Bu sayı ileriki günlerde artabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz zarf jestİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN