Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birgi yolunda ikinci etap için çalışmalar sürüyor

Giriş Tarihi: 13.5.2014 11:23

Ödemiş'in tarihi beldesi Birgi'ye uzanan karayolunda yapılan asfaltlama ve genişletme çalışmaları kapsamında sıra Kiraz-Birgi kavşağından Beşgöz mevkiine kadar olan bölüme geldi.

Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nce yaptırılan çalışmalarda Tekstil mevkii ile Birgi beldesi arasının yer yer genişletilerek, otoban asfaltı olarak anılan bitümlü sıcak karışımla kaplanmasının ardından sıra ikinci etaba geldi.
Birgi-Kiraz yol ayrımından, Beşgöz'e kadar olan bölümde ilk olarak yağmur suyu hatları döşenerek altyapı hazırlanırken, ardından yıllardır kullanılan asfalt kazındı. Çalışmalar çerçevesinde Birgi-Kiraz yol ayrımından Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi'ne kadar olan kısımda ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Ödemiş'in doğu girişine modern bir görünüm ve sağlıklı trafik akışı sağlaması beklenen çalışmalarla ilgili altyapı çalışmalarının ardından önümüzdeki günlerde sıcak asfalt kaplamasının yapılacağı belirtiliyor. Karayolları Genel Müdürlüğü resmi sitesinden yapılan duyuruyla da Ödemiş-Birgi arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerektiğine dikkat çekiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birgi yolunda ikinci etap için çalışmalar sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN