Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zübeyde Ana'ya koştular

Karşıyaya'da geleneksel hale gelen Zübeyde Hanım Koşusu'na 512 sporcu katıldı. Etkinlikler bu sene de renkli görüntüler oluşturdu

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Karşıyaka Belediyesi'nin geleneksel olarak her Anneler Günü'nde düzenlediği Zübeyde Hanım Koşusu bu sene de renkli görüntülere sahne oldu. Sahildeki Anayasa Meydanı'nda başlayıp, Zübeyde Hanım'ın kabrinde sona eren koşuya toplam 512 sporcu katıldı. En küçüğü 10 en büyüğü ise 79 yaşında olan yarışmacılar, 4 bin 200 metrelik etapta ter döktü. Ailecek yarışmaya gelenlerin yanı sıra, bebek arabasıyla koşuya katılanların da olması dikkat çekti. Koşu sonunda, farklı yaş gruplarına göre dereceye giren sporculara madalyalarını Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve belediye meclis üyeleri verdi. Koşuya katılan tüm yarışmalara ayrıca sertifika ve tişört hediye edildi. Dereceye giren anneler, platforma çocukları ile birlikte çıktı. Başkan Akpınar, "Zübeyde Hanım Koşusu, Karşıyaka'yı spor kenti yapma hedefimizde önemli bir adımdır. 7'den 77'ye herkesi bu koşuda görmek bizlere mutluluk verdi. Karşıyaka'nın farkı bu" dedi. Koşu öncesinde Zübeyde Hanım'ın kabri başında bir de anma töreni gerçekleştirildi. Kaymakam Sadettin Yücel, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, CHP ve AK Parti ilçe yönetimleri ile sivil toplum kuruluşları çelenklerini sundu.

"ONUR DUYUYORUZ"
Başkan Akpınar burada yaptığı konuşmada da, "Öyle anneler vardır ki, yetiştirdiği evlat, bir ulusun kaderini belirler, dünyanın, tarihin ve geleceğin seyrini değiştirir. Öyle anneler vardır ki, yetiştirdiği evlat tarafından kurulan Cumhuriyet sonsuza kadar bir ulusa ışık tutar. Böyle bir anneye kucak açmaktan, sonsuz istirahatinde onu kalbimizin en değerli köşesinde taşımaktan onur duyuyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zübeyde Ana'ya koştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN