Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Su zammı İsyanı

Büyükşehir'in içme suyuna yüzde 10 zam yapmak için tarife hazırlamasına tepki gösteren Doğan, "Bu artışlar vatandaşlarımızın bütçesini olumsuz etkileyecek" dedi

Giriş Tarihi: 15.5.2014
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin içme suyuna Temmuz'dan itibaren yüzde 10 zam yapmak için girişim başlatmasına AK Parti'den tepki geldi. İzmirlilerin özellikle de dar gelirlilerin bu zamdan çok olumsuz etkileneceğini belirten Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, "Belediye zam yapacağına önce sistemdeki kayıp kaçakları önlesin ve zamma gerek kalmasın. Maalesef bu politikalar nedeniyle İzmir, Türkiye'nin en yüksek su parası ödeyen illerinden biri haline geldi. İzmir gibi su kaynaklarına yakın bir kentte suyun bu kadar pahalı olması normal değil" dedi. Hükümetin Gördes Barajı suyunu da İzmir'e getirdiğini ve İzmir'in su ihtiyacının giderilmesinin çok uzun yıllar garanti altına alındığını belirten Doğan, "Buna rağmen su fiyatlarındaki bu artışlar vatandaşlarımızın bütçesini olumsuz etkiliyor" dedi.

SEÇİMİ BEKLEDİ

AK Partili Doğan, Büyükşehir Belediyesi'nin, seçim öncesi vatandaşlardan tepki gelir diye ertelediği 'İlçe belediyeler tarım ve hayvancılık su tarifesi'yle ilgili değişiklik için çalışma başlatmasına da tepki gösterdi. Bu tarifedeki kademesiz ucuz bedelli su kullanım imkanı, özellikle yazlıkçılar tarafından istismar edildiği, havuz doldurmak için bile kullanıldığı gerekçesiyle kaldırılacağı açıklamasına Bilal Doğan, şöyle konuştu: "Sayın Başkan Aziz Kocaoğlu'nun seçim öncesi yapılması gereken çok sayıda uygulamayı şimdi gündeme getiriyor. Yüz milyonlarca liralık borçlanma yetkisi almak için de seçim sonrasını beklemişti. Bakalım daha nelerle karşılaşacağız. Biz AK Parti olarak vatandaşın yanında olmaya ve bu tür gereksiz zamlara karşı mücadele etmeye devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su zammı İsyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN