'Yarışta biz de varız'

Özdere ve Gümüldür'de sahil düzenleme çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Başkan Soylu, "Amacımız ilçelerimizi turizmin parlayan yıldızı yapmak" dedi

Giriş Tarihi: 15.5.2014
Menderes Belediyesi'nin turizm bölgelerindeki çalışmaları yazın gelmesi nedeniyle hız kazandı. Özdere ve Gümüldür arası sahil boyunda düzenleme çalışması yapan belediye ekipleri, muhtelif alanlarda dolgu çalışmasını sürdürürken, çevre düzenlemesini de gerçekleştiriyor. Yaz aylarında İzmir ve Türkiye'nin dört bir yanından tatilcileri ağırlayan Özdere ve Gümüldür'de gerçekleştirilen çalışmalarda, vatandaşların rahat bir şekilde tatillerini geçirmesi planlandı. Bu kapsamda sahil boyunda dolgu çalışması yapılıyor. Kış aylarında denizin karaya taşıdığı kumlar iş makineleri ile taşınarak muhtelif alanlarda dolgu çalışması yapılırken, 45 kilometrelik mesafede yapılan çalışma ile plaj alanı büyütülüyor. Sahil çevresi ise belediye ekiplerinin aralıksız çalışması ile düzenleniyor. Her gün 12 kişilik temizlik ekibi, sahil çevresi ve sokak aralarındaki yabani otlar ile bahçe atıklarını topluyor. Çalışmaların ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Çalışmaları yerinde inceleyen Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Yaz aylarının gelmesi nedeniyle belediye olarak turizm bölgelerindeki çalışmalarımıza hız verdik. Amacımız Özdere ve Gümüldür'ü turizmin parlayan yıldızı yapmak. Sahil boyunda bulunan muhtelif alanları, denizin karaya taşıdığı kumlar ile doldurarak plajlarımızı genişletiyoruz. Hem ilçemizde ikamet eden hem de yaz aylarında ilçemizde bulunan vatandaşlarımızın rahatı için gece gündüz demeden çalışmalarımız sürüyor. Özdere ve Gümüldür Çeşme ve Antalya ile yarışır hale gelmeyecek, Çeşme ve Antalya, Özdere ve Gümüldür ile yarışır hale gelecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yarışta biz de varız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN