Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli dostu Tepecik

Giriş Tarihi: 17.5.2014

Web sitesini yenileyen Tepecik Hastanesi'nde, engellilerin hizmet ve hastane bilgilerine ulaşmasında büyük kolaylıklar sağlanıyor

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Prof. Dr. Gökhan Akbulut başkanlığında web sitesi yayın ekibi oluşturuldu. Ekibin oluşturduğu engelli dostu web sitesi, yeni yüzü ve kolay kullanımıyla "tepecikeah.saglik.gov.tr" adresiyle hayata geçirildi. Prof. Dr. Akbulut yeniledikleri web sitesiyle hastaların daha kolay hizmet almalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. Akbulut, işitme engelli hastalar içinde bir tanıtım videosu hazırladıklarını söyledi, şu bilgileri verdi: "Bölgede çok büyük bir kesime sağlık hizmeti veriyoruz. Hazırladığımız site ile engelli hastaların işlerini ve bize ulaşmalarını kolaylaştırmak istedik. Yenilenen web sitemizde hasta bilgilendirme menüsü, muayene ve tedavi işlemleri, laboratuvar sonuçları, hekimler ve hekim poliklinik günleri hakkında bilgiler var. Hastalar ve hasta yakınları siteye girerek rahatlıkla bilgi alabiliyor. Görüş öneri bölümünden dilek ve isteklerini hastane yönetimine iletebiliyor. Ayrıca yatan hastalara geçmiş olsun mesajı gönderebiliyorlar."

HASTA KARŞILAMA EKİBİ

Başhekim Prof. Dr. Gökhan Akbulut, engelli hastalar için hastane içinde de bir takım düzenlemeler yaptıklarını açıkladı, "Görme engelliler için kaldırımlarda takip izi düzenlemeleri yapıldı. Tutunma barları ve engelli tuvaletleri düzenledik. İşitme engelliler için hasta karşılama personelinin bir kısmına işaret dili eğitimi aldırdık. Ayrıca asansörlere sesli uyarı sistemi koyduk. Karşılama personelimiz de tekerlekli sandalye ile engelli hastaları karşılıyor, yardımcı oluyor. Gerek web sitemizin yeni hali, gerekse hastane içindeki yeni düzenlemelerimizin, engelli vatandaşlarımız için büyük kolaylıklar sağlayacığına inanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli dostu Tepecik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN