Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Amca okulumuzu yeniden açar mısınız?

Hacı Şakir Eczacıbaşı İlköğretim Okulu, eğitim sistemi gereği ortaokul olunca kapatıldı. Oturdukları bölgeden uzak yerde eğitim gören çocuklar, yetkililerden okullarının yeniden açılmasını talep etti

Giriş Tarihi: 17.5.2014
İzmir Karataş'ta bulunan Hacı Şakir Eczacıbaşı İlköğretim Okulu'nun yaklaşık 50 öğrencisi ve velileri İzmir Valiliği'nin önünde ilkokullarının geri verilmesi için toplandı. İlköğretim okulu olan Hacı Şakir Eczacıbaşı İlköğretim Okulu, eğitim sistemi gereği ortaokul olarak değiştirilince, Karataş'ta oturan veliler, çocukları için İzmir Valisi Mustafa Toprak ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı'dan okullarının geri verilmesini talep etti.

1480 İMZA TOPLANDI
İzmir Valiliği önünde toplanan grup taşkınlık yapmadan okullarının ilkokul olarakta hizmet vermesini talep etti. Okulları kapatıldıktan sonra uzak okullara gittiklerini söyleyen çocuklar, "Vali amca, bizim okulumuzu tekrar açın. Bunu sizden rica ediyoruz. Gittiğimiz okullar evlerimize çok uzak. Bizi ret edeceğinizi düşünmüyoruz. Sadece eski okulumuzu geri istiyoruz. Bize lütfen yardımcı olun" dedi. Hacı Şakir Eczacıbaşı Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Arzu Sabıkma, okulun bahçesinde bulunan B-bloğun boş olduğunu ve buranın ilkokul olarak hizmete sokulabileceğini belirtti, "Karataş halkı olarak çocuklarımızın evlerine yakın okullarda okumasını istiyoruz. Bizim okumuz, ortaokula dönüştükten sonra Mithat Paşa Caddesi'ni kapsayan 6 km'lik kesimde hiçbir ilkokul kalmadı. Çocuklarımız 300 basamaklı merdivenlere tırmanarak ya da maddi durumu iyi olan ailelerin çocukları servislere binerek çevre okullara gitmeye başladı" dedi. Ekstradan bir şey istemediklerini belirten Sabıkma, sözlerine şöyle devam etti; "Aynı anda hem ilkokul hem de ortaokulların bir arada olduğu okullar var. İlçemizde bunun örnekleri mevcut. Biz Sayın Valimizden ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz'den bunu rica ediyoruz. Bizi kırmayacağını ve sesimizi duymamazlıktan geleceğini sanmıyoruz. Karataş halkı olarak okulumuzun geri açılması için 1480 adet imza topladık. Bu imzaların bin taneden fazlası ise 2007 ve 2008 doğumlu çocukların aileleri. İlgili makamlara gerekli dilekçeler ile başvurduk. Hiçbir kurumdan olumsuz cevap alamamamıza rağmen olumlu bir cevap da verilmedi. Gerekenin yapılmasını rica ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Amca okulumuzu yeniden açar mısınız?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN