Türkiye'nin en iyi haber sitesi

82 milyonluk imza atıldı

Giriş Tarihi: 18.5.2014

Arabalı vapurlar için yapılan sözleşmeye Başkan Aziz Kocaoğlu ve Çeksan Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Bayrak imza attı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bostanlı- Üçkuyular arasında çalışacak olan ve her biri 450 yolcu, 64 araç kapasiteli arabalı vapurlar için yüklenici firma ile sözleşmeyi imzaladı. 82 milyon liralık yatırımla hizmete girecek yeni arabalı yolcu gemileri, engellilerin kullanımına uygun olacak. İçlerinde 2-5 yaş arası çocuklar için oyun alanı, evcil hayvan kafesleri ile görme engelliler için Braille Alfabesinde uyarı ve yönlendirme işaretleri de bulunacak. Yeni arabalı yolcu gemileri ile Bostanlı-Üçkuyular hattında yolculuk süresi 30 dakikadan 15 dakikaya inecek.

İLKİ GELECEK YIL HİZMETTE
Kentteki deniz ulaşımının geliştirilmesi amacıyla 117 milyon Euro'ya 15 yeni yolcu gemisi siparişi veren ve bu gemilerden ilkini geçtiğimiz günlerde hizmete alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3 adet yeni arabalı vapuru da Körfez filosuna katacak. 64 araç, 450 yolcu kapasiteli, hızlı, çevreci ve engellilerin kullanımına uygun arabalı yolcu gemilerinin alımı için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda ihaleyi kazanan Çeksan Gemi İnşa Çelik Konstrüksiyon A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Bayrak ile sözleşme imzaladı. Kocaoğlu, geçen 3 yılda yolcu ve arabalı vapurları yenilemek üzere araştırmalara başladıklarını söyledi, "15 yolcu gemisinin ihalesini yaptık. Biri hizmete girdi. Diğeri de geliyor. Yeni arabalı vapurların ilki 2015'te hizmete girecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
82 milyonluk imza atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN