Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bir gün değil, her gün yanınızda olmalıyız'

Engelliler için sürekli yeni adımlar atıldığını belirten AK Partili Kalyoncu, "Bunun uygulanmasına öncülük edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 19.5.2014
Engelliler haftası nedeniyle açıklama yapan, Karabağlar Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Nazmi Kalyoncu hükümetin çıkardığı kanunlar ve projeleri ile birlikte engellilerin her zaman yanında olduğu belirtti. AK Partili olarak engellileri bir gün değil her gün yanında olduklarını belirten Kalyoncu, "Sosyal projelerde sürekli olarak yeni adımlar Bakanlık düzeyinde atılıyor bizler de bunun uygulanmasının da vatandaşlara anlatılmasında öncülük edeceğiz" dedi.

ÖNERGELERE RET
Engellilerle ilgili 2 önerge verdiklerini belirten Kalyoncu, "İlçemizde bulunan engellilerin ihtiyaç bildirmeleri halinde kullanımına sunulmak üzere bir adet minibüsünün alınması hususunda önerge verdiğimiz halde maalesef CHP meclis üyelerince reddedildi. Ayrıca yine engeliler komisyonundaki AK Parti Grubundaki arkadaşlarımızla birlikte yine CHP'li arkadaşlarında iştirak ettiği, engellilerin kullandığı akülü arabaların, akülerini jarz etme istasyonlarının kurulması ile ilgili bir önerge verilmişti. Bu da reddedildi. Bunu siyasi bir amaçla değil. Engellilere duyduğumuız yakınlık ve vicdani bir borç gördük. Ama maalesef bunu hayata geçirme imkanı bulamadık. Bu da bizim için üzüntü kaynağıdır" şeklinde konuştu. İzmirdeki engelli vatandaşlarımız hakkında bilgi veren Kalyoncu, "İzmir'de 388 bin kişi süreğen hastalık, 50 bin kişi ortopedik, 24 bin kişi görme, 14 bin kişi işitme, 15 bin kişi dil ve konuşma, 19 bin kişinin ise zihinsel engelli nüfusu var. İzmir'de şu anda yaklaşık 14 bin 500 engelli ve yaşlı vatandaşımız evde bakım maaşından faydalanıyor. Aylık 700 lira civarı bir maaş verilerek engelli ve yaşlılarımızın evlerinden ailelerinden ayrılmadan ev ortamında yaşamaları sağlanıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bir gün değil, her gün yanınızda olmalıyız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN