Söz şimdi hukukta

Giriş Tarihi: 19.5.2014

AK Parti'ye çalıştıkları iddiasıyla seçimden sonra Seferihisar Belediyesi'nde işten çıkarılan 10 işçi, Başkan Soyer'in gerçeği yansıtmadığını belirtti, "Hukuki mücadelemiz başladı" dedi

30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerden sonra, CHP'li Seferihisar Belediyesi tarafından seçim sürecinde AK Parti'ye çalıştıkları gerekçesiyle işten çıkartılan 10 belediye işçisi hukuk mücadelesi başlattı. Aralarında kanser tedavisi gören bir kişinin de bulunduğu belediye işçileri, Başkan Tunç Soyer'in kendilerine çifte standart uyguladığını söyledi, gerçekleri konuşmaya davet etti. Yerel seçimden sonra Seferihisar'da taşeronda çalışan 10 belediye işçisinin işine son verildi. Başkan Soyer'in talimatıyla işine son verilen işçilerin dramını İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan kamuoyunun gözleri önüne sermiş ve soruna çözüm bulmasını istemişti. Aradan 45 gün geçmesine rağmen bir adım atılmadı. Bir telefonla işlerine son verilen belediye işçileri; İbrahim Karagöl, Ender Kuşku, Şahin Örs, Atalay Akar, Halil İbrahim Dayan, Cem Karaca, Fuat Arslan, Hüseyin Soner, Nesrin Çeltik ve Nurcan Bektaş'ın mağduriyetleri yürek burkuyor. Yaşadıklarını anlatan işçiler, hukuk mücadelesi başlattıklarını söyledi.

'MECBUREN ÇALIŞTIM'
2005 yılında üniversiteye hazırlanırken kansere yakalandığını öğrenen, o tarihten bu zamana kadar lösemili olarak hayatını devam ettiren Halil İbrahim Dayan, "2009'da işe alındım. 2014'te ise yine kendisi tarafından işten çıkartıldım. Güneşe çıkartılmam yasak olmasına, ağır işler yapmam sağlığımı olumsuz etkileyebilir yönünde raporlarım olmasına rağmen meburen en ağır işleri yaptım. Seçimden sonra gelen bir telefonla işten çıkartıldım. Gerekçe ise AK Parti'ye çalıştığım iddiasıydı. Hizmetlerimin ödülü bu oldu" dedi. İşten çıkarılan Cem Karaca ise, "Yaşananları aklım almıyor. Bize seçim öncesinde amirlerimiz tarafından CHP'ye üye olmamız yönünde tekinlerde bulunuldu. Biz yapmadık ve fişlendik, şimdi de bedel ödetiyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz şimdi hukukta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN