Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisler, iyi ki oğlumu getirdi

Küçük eylemci A.K.'nın annesi Zilfi K., Egeli Sabah muhabirine böyle dedi. Polise teşekkür eden anne Zilfi K., "Aksi halde başına çok kötü şeyler de gelebilirdi" dedi

Giriş Tarihi: 21.5.2014
İzmir'deki Soma protestolarında polis tarafından eylemcilerin arasından alınarak çıkarılan 13 yaşındaki A.K'nın annesi Zilfi K., Egeli Sabah'a konuştu: "İyi ki polis oğlumu alıp eve getirdi" dedi. Cumartesi günü polis, Talatpaşa Bulvarı ile Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nin girişini kapatarak eylem yapan gruba müdahale etti. Bu sırada eylemlere katılan A.K. polisler tarafından göstericilerin arasından kolundan çekilerek alındı, daha sonra ailesine teslim edildi. Olay bazı basın yayın organlarında "10 yaşındaki çocuğa gözaltı" şeklinde çıktı, tartışmalar başladı. Vali Mustafa Toprak, haberleri yalanladı. Toprak Twitter hesabından yaptığı açıklamada, özetle şöyle dedi: "Bu tespitler ve gerçek duruma karşın yapılan haber ve değerlendirmelerin maksatlı, asılsız ve gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştır. Çocuğun annesine teslim edildikten sonra yine sokakta olduğu bilgisi alınmıştır. 3 günden beri eve gitmediği ve kayıp başvurusunun olmadığı anlaşılmıştır. Ertesi gün yapılan eylemlerde yine olduğu anlaşılan ve ilerleyen akşam saatlerinde yalnız dolaştığından kimlik tespiti yapılmıştır. Basın yayın organlarında görüntüsü verilen çocuk hakkında kesinlikle hiçbir şekilde gözaltı olmamıştır."

ANNE ANLATIYOR

Taksi şoförü eşi Z.K.'den 2011'de boşandığını söyleyen anne Zilfi K., yaşananları Egeli Sabah'a şöyle anlattı: "Taksi şoförü eşimden 3 yıl önce boşandım. Bir inşaat firmasında temizlik görevlisi olarak çalıştığım için, gündüzleri oğlumla ilgilenemiyorum. Henüz çocuk olduğu için ne yaptığının farkında değil. Oğlumla ilgili kayıp başvurusunda bulunmadım ama arabayla çıkıp sokak sokak aradım. Polisler oğlumu iyi ki bize getirdi. Onlara teşekkür ediyorum. Yoksa başına daha kötü şeyler gelebilirdi. Oğlum eylemlere katıldığı sırada babasında kalıyordu. Daha önce de bir eyleme katılmıştı. Polisler haber vermişti. Oğlumu kötü niyetli kişiler kullanmasın diye bundan sonra daha dikkatli olacağım" dedi. Baba H.K., ise eşini yalanladı, oğlunun olaylar sırasında kendisinde kalmadığını belirtti. Baba H.K. "Hiçbir baba çocuğunun eylemlerde yer almasını istemez. Bazı basın organları çocuğumu terörist gibi gösterdi. Neyse ki, başına daha kötü bir iş gelmeden polis aldı getirdi" dedi. Dün savcılıkta ifadesi alınan A.K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisler, iyi ki oğlumu getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN