Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli'nin havluları Brezilya'ya gidiyor

Denizli denilince akla tekstilin geldiğini belirten Kocasert, "Bu yıl Brezilya'da yapılacak 2014 Dünya Kupası ana sponsorlarından biri için havlu yaptık" dedi

Giriş Tarihi: 22.5.2014
enizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocasert, dünyadaki önemli organizasyonlardan İstanbul Ev Tekstili Fuarı'nda ve Denizli'den 85 firmanın katıldığını söyledi. Denizli'nin dünyanın büyük organizasyonları için havlu ve bornoz üretmeye devam ettiğini kaydeden Kocasert, şöyle konuştu: "Bu yıl Brezilya'da gerçekleştirilecek 2014 Dünya Kupası'nın ana sponsorlarından biri için Denizli'de havlu yapıldı. Brezilya'da kullanılacak olan havluların Denizli'den gidiyor olması, hepimize çok büyük bir mutluluk ve gurur veriyor. Buradan çıkarılması gereken sonuç şu, artık dünya Denizli'nin ev tekstilindeki kalitesini kabul etmiş durumda. Çok fazla tedarik imkanı olmasına, daha ucuz, özellikle Uzakdoğu menşeli tedarik imkanı bulunmasına rağmen Türkiye'nin ve Denizli'nin tercih ediliyor olması çok önemli. Gerçekten büyük bir gurur kaynağı."

'BU TESADÜF DEĞİL'
Denizli denilince akla tekstilin, havlu ve bornozun geldiğini kaydeden Kocasert, "Tenis turnuvalarından futbol şampiyonalarına, basketbol şampiyonlarından dünyanın en önemli golf turnuvalarına kadar havlularının Denizli'den gidiyor olması bir tesadüf değil. Denizli'nin ulaştığı kalitenin, Denizli'nin ulaştığı yüksek noktanın bir sonucu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'nin havluları Brezilya'ya gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN