Liman müjdesi

Karaburun'da 500 yat kapasiteli yat limanın ön tanıtım ve halkı bilgilendirme toplantısında konuşan Nevin Turhanoğlu, "Limanın kurulmasıyla bölgenin önemi artacak" diye konuştu

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Karaburun'da yapılması planlanan 500 yat kapasiteli liman için ön tanıtım ve halkı bilgilendirme toplantısı yapıldı. İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı toplantıda Çevre Yüksek Mühendisi Nevin Turhanoğlu, yat limanının kurulmasıyla bölgenin öneminin artacağını söyledi. Karaburun'da daha önce 230 yat kapasiteli liman yapımı için üç kez ihaleye çıkılmasına rağmen teklif gelmediğini anlatan Turhanoğlu, yat limanı için bu kez 500 yat kapasiteli yeni bir proje hazırlandığını açıkladı. Karaburun merkezine 3.6 km mesafede Limancık burnu mevkisine yapılacak 5-65 metre boylarında 500 motorlu ve yelkenli yat kapasiteli Yat Limanı içine, 5 adet yüzer iskele öngörülüyor.

ÇEVRE ETKİLERİ
Karaburun Yat Limanı ile birlikte Yenifoça Yat Limanı, Balıkesir Avşa Adası Türkeli Yat Limanı, Silivri Yat Limanı, İzmir Seferihisar Ürkmez Yat Limanı, İzmir Çeşme Şifne Yat Limanı, Tekirdağ Yat Limanı yap-işlet-devret modeliyle ihale edilmesinin planlandığı bildirildi. Bilgilendirme toplantısını izleyen vatandaşlar, 50 yıl ömür biçilen yat limanı inşaatı için çevre etkilerini sordu. Limanın yapıldığı bölgede çevre sorunu yaşanmayacağını kaydeden Turhanoğlu, her türlü çevresel etki değerlendirmesinin yapıldığını, çevreye zarar verecek bir durum olmadığını söyledi.
CEM LİMAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liman müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN