Şükürer'den bayrağı Akgerman devraldı

Giriş Tarihi: 24.5.2014

BASİFED'in yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Levent Akgerman, "Aklımda 2-3 proje var. Bu projelere İzmir adına sahip çıkalım. Yeni dönemde hızlı ve iyi çalışmalar yapacağız" dedi

Ege Bölgesi'ndeki 10 derneği bünyesinde bulunduran Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu'nun (BASİFED) yeni başkanı Levent Akgerman oldu. BASİFED bayrağını Sıtkı Şükürer'den devralan Akgerman, 3 yıl boyunca başkanlık koltuğunda oturacak. Ege Genç İşadamları Derneği'nde yapılan genel kurulda yeni yönetim kurulu belirlenirken, 15 kişilik yönetim kurulunda EGİAD Başkanı Seda Kaya, EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ve İZİKAD Başkanı Candan Çilingiroğlu 3 kadın üye olarak yer aldı. Genel kurulun divan başkanlığını BASİFED Danışma Kurulu Başkanı Hüseyin Porsuk gerçekleştirirken, açılış konuşmasını yapan BASİFED Başkanı Sıtkı Şükürer, siyasi iktidarın sivil toplum kuruluşlarının görüşlerine ve eleştirilerine tahammül göstermediğini savundu.

15 KİŞİLİK YÖNETİM KURULU

Tek liste ile gidilen seçimlerde Levent Akgerman'ın başkanlığı'nda 15 kişilik yönetim kurulu oy birliği ile seçildi. BASİFED Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilen Levent Akgerman, federasyonu oluşturan derneklerden çalışmalara destek vermesini istedi. Daha verimli bir yöetim için kadınlara yönetimde ağırlık verdiğini belirten Akgerman, "Aklımda 2-3 proje var. Bu projelere İzmir adına sahip çıkalım. Yeni dönemde hızlı ve iyi projeler yapacağız" dedi. Sivil toplumculuğun zor bir zanaat haline geldiğini ifade eden Şükürer, "Kamuoyunu etkileme gibi çok önemli görevi olan kuruluşlar olabildiği ölçüde tarafsız ve mümkünse gönüllülük esasına göre çalışmalı. Ekonominin siyasetten soyut olmadığı günümüz dünyasında bizim gibi kuruluşların çok sesliliğini siyasi iktidarın da içine sindirmesi ve teşvik etmesi beklenir. Ancak siyasi iktidarın hazımlı olduğu söylenemez. 'Taraf olmayan bertaraf olur', 'vatan hainliği' gibi yakıştırmalar nedeniyle sivil toplumculuğun tadı maalesef azaldı. Bu iyi bir şey değil. Umarız huysuzluk ve hata yapma hakkı da dahil olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini kabul etmek birileri tarafından idrak edilir ve ileri demokrasimiz bir zihniyet değişimine uğrar" dedi. BASİFED Danışma Kurulu Başkanı Hüseyin Porsuk da sivil toplum örgütlerinin büyük zorluk içinde olduğunu belirterek, sonuna kadar direneceklerini belirti, "Bu sıkıntıları çekiyoruz demek, bu işleri bırakacağız anlamına gelmiyor. Direnebildiğimiz kadar direneceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şükürer'den bayrağı Akgerman devraldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN