İzmir'de firma patlaması

Giriş Tarihi: 25.5.2014

İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, yılın ilk dört ayında İTO'ya 2589 yeni firmanın kayıt yaptırdığını, buna karşılık 1055 firmanın kaydını sildirdiğini belirtti

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, yerel seçimlerin yapıldığı ve siyasi atmosferin son derece gergin olduğu Ocak - Nisan döneminde, İTO'ya kayıt yaptıran yeni üye sayısının geçtiğimiz yıla göre yüzde 6 oranında arttığını söyledi. Demirtaş, "Siyasi atmosferin ekonomiyi de olumsuz etkilediği bir dönemde Odamıza 2589 yeni firma kayıt yaptırdı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise 2445 firma kayıt yaptırmıştı. Bu artış İzmir'de ekonominin hareketliliğin devam ettiğinin göstermesi açısından sevindirici bir gösterge" diye konuştu. Bu yılın ilk 4 ayında ise kapanma, terk nedeniyle İTO'dan kaydını sildiren üye sayısı ise 1055 olduğunu belirten Demirtaş, "Yılın ilk dört ayında yeni kayıt yaptıran üye sayımız kayıt sildiren üye sayımızdan yüzde 150 daha fazla. Geçtiğimiz yılın ilk dört ayında kaydını sildiren üye sayımız ise 1004'dü" dedi.

EN ÇOK ARTIŞ İNŞAATTA

Bu yılın ilk dört ayında en fazla yeni kayıt yaptıran Bina Yapım ve Onarım Meslek Komitesi'nde olduğunu belirten Demirtaş, "Bu meslek komitesinde 389 yeni üyemiz kayıt yaptırmış. İnşaat malzemeleri, mimarlık, altyapı müteahhitleri, tesisat gibi inşaat sektörlerindeki diğer komiteleri de topladığımızda yeni kayıt yaptıran firma sayısı 500'ü geçiyor. Yani odamıza kayıt yaptıran her 5 üyeden birisi inşaat sektörüyle ilgili. Bu İzmir'de inşaat sektöründeki ciddi hareketliliği gösteriyor. Kentsel dönüşümün hızlanmasıyla birlikte bu hareketlilik daha da büyüyecektir. İzmir'de inşaat sektörünün ciddi gücü ve daha da kullanabileceği potansiyeli var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de firma patlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN