Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alaçatı moda ve sanata doyacak

Giriş Tarihi: 27.5.2014

Ege Giyim Sanayicileri Derneği, bu yıl 4-9 Temmuz günleri arasında yapılacak Alaçatı Millfest Moda ve Sanat Festivali hazırlıklarını, tüm hızıyla sürdürüyor

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından İzmir'de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için gerçekleştirilen Alaçatı Millfest Moda ve Sanat Festivali hazırlıkları tam gaz sürüyor. Bu yıl 4-9 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan festival için dernek çalışmalarına devam ediyor. EGSD ve Uğurhan Akdeniz Fashion Events ile Production organizasyonunda gerçekleştirilecek moda etkinliğine 30'a yakın moda tasarımcısının katılması bekleniyor. Millfest Moda ve Sanat Festivali kapsamında her yıl olduğu gibi bu yılda tasarımcılar açtıkları standlarda tasarım ürünlerini sergilerken, ürün satışı da yapabilecekler. Festival kapsamında birçok etkinlikte gerçekleştirilirken, tasarımcılar Türkiye'nin önde gelen isimlerinin buluştuğu Alaçatı'da kendilerini de tanıtma imkanı bulacaklar. Tasarımcılar, etkinliğe katılmak için derneğe 5 adet ürün gönderirken, seçici kurulun yapacağı değerlendirme ile tasarımcılar festivale katılacaklar.

FESTİVAL RENKLİ GEÇECEK
Alaçatı'da tasarımcıların birbirinden değişik ve özgün tasarımlarıyla bu yılda moda severleri buluşturacaklarını dile getiren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, bu etkinliklerle artık tasarımın öneminin anlaşılmaya başlandığını söyledi. Önceki yıllarda festivale katılan tasarımcıların daha sonra İstanbul ve İzmir'de tasarım ofislerini açtıklarını, firmaların tasarımcı istihdamlarını artırdıklarını anlatan Özden, "Festivalde genç tasarımcılar ile ünlü tasarımcıları bir arada olacak. Tasarımcılar ürünlerini sergilerken, kendilerini de sektöre tanıtma imkanı bulacaklar. Alaçatı bizimle daha da renkli olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alaçatı moda ve sanata doyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN