Gerİ alınma yok

Aliağa Belediyesi'nden 104 işçinin çıkarılması hakkında net konuşan Başkan Serkan Acar, "Geri alınma olmayacak. Fakat çalışmak isteyenlere destek olacağım" dedi

Giriş Tarihi: 27.5.2014
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa'da ki basın mensupları ile bir araya geldi. Her ay düzenli olarak yapılan sabah kahvaltısında gündem İzmir'de ulusal basının son günlerde gazete manşetlerinden düşmeyen 104 belediye personelinin işten çıkarılma konusu oldu. Aliağa Belediyesi'nde 19 gün önce işlerine son verilen 104 işçinin akibeti sorusuna cevap vererek başlayan Başkan Acar, "İşçilerin geri alınması konusunda kesinlikle olmayacaktır. İşten çıkarılmış olan 104 arkadaşımızın her zaman yanındayım. Çalışmak isteyen arkadaşlarımın da arkasındayım. Geçtiğimiz gün işten çıkarılmış olan 3 arkadaşı sanayi kuruluşlarından birinde işe yerleştirdik. Sanayi şehriyiz çalışmak isteyen varsa bu noktada talepleri teminatım altındadır. İş adamları ve sanayici arkadaşlar, bu konuda desteklerini veriyorlar ve vermeye de devam edeceklerdir" dedi.

"SANAYİ ŞEHRİYİZ"
Çalışmak isteyen arkadaşları işe yerleştirmek için gayrette olduklarını belirten Acar, "Zaten belediyede çalışan arkadaşlarımız taşeron işçisidir. İsteyen arkadaşlarımızı daha iyi imkanlarla çalışmalarını sağlamak için elimizden geleni yaparız. Kesinlikle işe alım olmayacak. Vereceğimiz mücadele belediyede istihdam sağlayarak iş sorunun çözemeyiz. Aliağa bir sanayi şehridir. Biz bunun mücadelesini vereceğiz. Belediyemiz de 475 kişilik çalıştırmak üzere sözleşme yapmış. Bunlar büro elmanı, vasıflı ve vasıfsız olarak. Bu konuda yüzde 20'ye indirme hakkımız var. Biz de bu hakkımızı kullandık ve yüzde 20 tasarruf hakkımızı kullanma yoluna gittik. Bundan sonraki süreçte performansa bakılarak çıkarılma olabilir" dedi. Çıkan işçilerin haklarını son kuruşuna kadar ödeneceğini belirten Acar, " İşçi alımı diye bir şey yok. Sadece gündemimizde 14 işçi olayı var. Bütün şehir yasası ile Şakran Belediyesi bize devredildi. Şakran'dan 14 işçi bize geçecek. Şuan sadece bu konu var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gerİ alınma yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN