Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar, ön saflara çekilip istismar ediliyor

Son zamanlardaki provokatif eylemlere gönderme yapan Manisa Müftüsü Sinan Cihan, "Birileri tarafından yönetilmeye ve yönlendirilmeye çalışılan çocuklar, istismara maruz bırakılıyor" dedi

Giriş Tarihi: 29.5.2014
Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, 'çocuk istismarı' ile ilgili yaptığı konuşmasında dikkat çekici bir noktaya değindi. Son zamanlardaki provokatif eylemlere gönderme yaparak konuşan Müftü Cihan, çocukların birileri tarafından kullanılarak, hakaret etme ve ettirme noktasında ön saflara çekilip istismar edildiğini söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Manisa İl Müftülüğü işbirliği ile kurum içi eğitime yönelik 'çocuk istismarı' konulu hizmet içi eğitim verildi. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde görevli Diyanet Uzmanı Fatma Dönmez'in konuşmacı olarak katıldı.

"KATKI SAĞLAYACAK"
Seminer öncesi 'Çocuk İstismarı' hakkında konuşan İl Müftüsü Sinan Cihan, önemli noktalara değindi. Son zamanlardaki provokatif eylemlere gönderme yaparak konuşan Müftü Cihan, çocukların birileri tarafından kullanılarak, hakaret etme ve ettirme noktasında ön saflara çekilip istismar edildiğini belirtti, "Zihinsel ve bedensel gelişimini tamamlamamış, birileri tarafından yönetilmeye ve yönlendirilmeye çalışılan çocuklar, istismara maruz bırakılıyor. Bazen ticari faaliyetlerde kullanılarak bazen birilerine hakaret etme ve ettirme noktasında ön saflara çekilerek bazen de farklı noktalarda onların zayıflıklarından istifade edilerek ciddi manada istismar yaşanıyor" dedi. Cihan, hızla gelişen ve değişen gündemi yakalamak ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için kurum olarak her zaman kendilerini yenilemek için çaba gösterdiklerini belirtti, "Gündem çok hızlı değişiyor. İnsanoğlunun kullandığı vasıtalar hızlı gelişiyor. Buna bağlı olarak da kurumumuzdan ve kurum çalışanlarından beklentiler de buna paralel olarak değişiyor. Bu yüzden gündeme ayak uydurmak ve takip edebilmek aynı zamanda toplumun ihtiyacını karşılamak her geçen gün zorlaşıyor. Bu noktada geri kalmama, görevimizi ifa ederken zaaf içerisinde olmama adına her gün kendimizi yenileme ve geliştirme gayreti içinde olmalıyız. Bu programlar ile kendimizi geliştirmeli ve toplumumuzun beklentilerini karşılamaya çalışmalıyız. Bugün ki program da bize katkı sağlama amacıyla tasarlanmıştır" diye konuştu. Daha sonra Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde görevli Diyanet Uzmanı Fatma Dönmez, yaklaşık 2 saat süren bir seminerle, 'çocuk istismarı' konusunda katılımcıları bilgilendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar, ön saflara çekilip istismar ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN