Ege'de vandallara tepki

Giriş Tarihi: 30.5.2014

Ege Üniversitesi'nde toplanan bir grup öğrenci, geçtiğimiz günlerde okullarına zarar verenlere tepkilerini dile getirdi, "Eğitim hakkımız gasp edildi. Yetkililer sesimizi duysun" dedi

Ege Üniversitesi kampüsü içinde yer alan yabancı diller bölümü, geçtiğimiz günlerde Soma faciasını protesto etmek amacıyla işgal edilmesinin ardından bu duruma tepki gösteren bir grup öğrenci, rektörlük önünde basın açıklaması yaptı. Büyük bir Türk bayrağı açarak yolun bir bölümünü trafiğe kapatan öğrenciler, Ege Üniversitesi Rektörlüğü önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Hakan Karaca isimli öğrenci, "Bugün burada Ege Üniversitesi'nde yıllardır devam eden bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının ve marjinal grupların faaliyetlerine, dahası geçen hafta yaşadığımız üzere anayasal hakkımız olan eğitim-öğretim hakkımızı gasp etmesine tepki göstermek, bu tepkimizin rektörlük tarafından artık dikkate alınması amacıyla toplanmış bulunuyoruz" dedi. Ege Üniversitesi'nde okuyan her öğrencinin bildiği gibi Edebiyat Fakültesi ve Yabancı Diller Fakültesi yıllardır bölücü örgüt yandaşlarına ve onlara destek veren marjinal gruplara ev sahipliği yaptığını ifade eden Karaca, "Kurtarılmış bölge mantığıyla hareket eden bu gruplar, istedikleri her türlü gayri meşru faaliyetleri yapmakta ve bu fakültelerde okuyan öğrenci arkadaşlarımız tarafından gösterilen tepkilere, tehdit ve fiziki saldırılarla karşılık vermektedirler" dedi.

YÖNETİM SESSİZ KALIYOR
Yıllardır okul içerisinde bölücü başı Abdullah Öcalan'ın resimleri, PKK paçavraları asılmakta ve kurulan masalarda PKK marşları çalmakta olduğunu vurgulayan Karaca, "Bundan da herkesin haberinin olduğu malumunuzdur. Hiç kimsenin görmedim, duymadım diyemeyeceği bu olaylar Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan ve ülkemizin güzide üniversitelerinden olan Ege Üniversitesi'nde olmaktadır. Bu yapılanlara fakülte yönetimleri ve okul yönetimi tarafından sessiz kalınmaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'de vandallara tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN