Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnovasyon, İzmir ekonomisini uçuracak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kentin ihracat rakamını 10 milyar dolardan 30 milyar dolara çıkarma kapasitesinin bulunduğunu belirterek, "İnovasyon çalışmalarıyla İzmir, Ege'nin başkenti olacak" dedi

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Ekonomi Bakanlığı himayesinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Swissotel Grand Efes'te düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası İzmir Buluşması'nın açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin katılımıyla yapıldı. Zeybekci, inovasyon ile İzmir'in, Ege'nin başkenti olacağını söyledi. İki gün sürecek olan etkinliğin açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TÜBİTAK Başkanı Ahmet Altınbacak, İzmir'deki borsa ve odaların başkanları ile üniversite öğrencileri katıldı.

YOL BULAMAZSAK, YOL AÇARIZ

Etkinlikte konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "İzmir'in yıllık ihracatı 10 milyar dolar ve bu potansiyeli 30 milyar doları çıkarma potansiyeli var. Bu nedenle yeni adımlar atmamız lazım. Biz daha fazla İzmirli ihracatçı firmayı Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) ilk 1000 listesinde görmek istiyoruz. İzmir şu an listede 4'üncü sırada. İnovasyon konusunda Aydın, Manisa, Denizli başta olmak üzere Ege'deki bütün illere, sanayicilere ve öğrencilere açığız. Yeni çözümler yeni yollar bulmaya hazırız. Yeni yol bulamazsak, biz de yol açarız" dedi. Bakan Zeybekci, "İzmir, tarih boyunca dünyanın ticaret merkezlerinden biri oldu. İzmir inovasyon ile yine Ege'nin başkenti haline gelecek. Anadolu imkanlarıyla Türkiye sermayesi ile başkalarını taklit ederek, fasonculukla buraya geldik. Bu vadide, 1 saatte Denizli'den İzmir Basmane'ye ulaşımı sağlayarak İzmir'in 30 milyar dolarlık hedefini çok daha hızlı gerçekleştireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnovasyon, İzmir ekonomisini uçuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN