Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Point Bornova tüm hızıyla devam ediyor

İzmir'in en büyük karma projesi olarak hayata geçen ve inşaat çalışmaları son hız devam eden Point Bornova'da zemin iyileştirme çalışmaları tamamlandı

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Kavuklar Gayrimenkul Geliştirmenin rezidans ve alışveriş merkezi konseptiyle hayata geçirdiği Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin inşaat çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Ege'nin en büyük zemin iyileştirme çalışmasını gerçekleştiren Point Bornova kapılarını 2015 yılının son çeyreğinde açıyor. Proje ile ilgili açıklama yapan Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Metehan Kavuk; "Kavuklar olarak bizler her zaman projelerimizi müşterilerimizin beklentilerine göre geliştiriyor elde ettiğimiz sonuçlarla bölgeye ve hayata değer katıyoruz. Point Bornova'da rezidans, alışveriş ve eğlence merkezi konseptini bir araya getirerek, İzmirlilere daha önce yaşamadıkları bir deneyim sunuyoruz. Ön lansmandan bugüne kadar satışlarımızın yüzde 55'ini gerçekleştirdik. Yoğun talep gören rezidanslarımızla ilgili ev sahibi olmak isteyenlere, en iyi hizmeti sağlayarak müşteri memnuniyetimizi sürdürüyoruz" dedi. Türkiye'nin ilk üstü açılıp-kapanabilen konseptine sahip 55.000 metrekare kiralanabilir alanı ile İzmir'de moda, teknoloji, spor, eğlence, alışveriş ve rezidans konforunu ilk kez bir araya getirdiklerini belirten Metehan Kavuk, "Deniz, doğa ve şehir temalarının ön plana çıkacağı Point Bornova, açık hava keyfini yaşatan uluslararası kafe ve restoranlar, İzmir'de bulunmayan, modanın kalbi olmaya aday marka karması ve Ege Bölgesi'nin tek çocuk eğitsel eğlence merkeziyle İzmirlilerin vazgeçemeyeceği bir yaşam merkezi olacak." dedi.

GÜVENLİ UYGULAMA

Point Bornova Zemin Danışmanı Sönmez Yıldırım ise; "Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin inşaat sahasında -25 metre kotlarına inilerek Ege'nin en büyük zemin iyileştirme çalışmasını gerçekleştirildiğini ve diğer saha çalışmalarının da son hızla devam ettiğini belirtti. Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin yapım çalışmaları hakkında da bilgi veren Yıldırım, "Zemin iyileştirme çalışmaları kapsamında toplam 28 bin 142 metre, ortalama 42 metre boyunda baret kazıklarla güvenli bir uygulama yapıldığını ve bu güvenliğin yapılan saha testlerinde 1000 ton ve 1500 ton proje yükü olan baret kazıkların uygulamada 2000 t ve 2250 t yük taşıdığı görülerek uygulamanın başarısı bir kez daha garanti edilmiştir. Ayrıca olası zemin sıvılaşmasının önüne geçebilmek adına toplamda 56 bin 265 metre jet-grout kolonu oluşturularak zemine toplam 7 bin 860 ton çimento enjekte edilmiştir. Bütün bu yapılan çalışmalar sürecinde ve devamında Avrupa Yüksek Yapı kontrol standardı olan Eurocode -7 sistemi ile hem çevreye hem de yapılan imalatların kontrolü sağlanmış oldu" dedi. Hayatınızı renklendiren, size özel keyifler sunacak olan Point Bornova, günün her anında alışveriş merkezi ile iç içe yaşamanın verdiği kolaylık ve imkanlardan yararlanmak isteyen sahiplerini bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Point Bornova tüm hızıyla devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN