Sağlığınızın güvenilir adresi

Giriş Tarihi: 31.5.2014

Özel Ata Sağlık Hastanesi kurucu ortaklarından olan Prof. Dr. Safiye Yılmaz, hasta kabulüne başladıklarını belirtti, "Yakınlarınızı güvenle emanet edebileceğiniz, güleryüzlü hizmet anlayışıyla hizmet veren bir aile ile çalışıyoruz" dedi

Geçtiğimiz Bornova Ağaçlı Yol üzerinde (Stadyum Metro İstasyonu Arkasında) kurulan Özel Ata Sağlık Hastanesi'; 7 bin metrekare kapalı alana sahip, 60 yatak, 8 yenidoğan yoğun bakım, 15 erişkin yoğun bakım yatağı, 3 ameliyathane 20 uzman hekim, 5 pratisyen hekim ile 17 ayrı branşta SSK, bağkur, emekli sandığı ve özel sigortalarla anlaşmalı olarak hasta kabul etmeye başladı. Hastane hakkında bilgiler vererek geleceğe yönelik hedeflerini de açıklayan hastanenin kurucu ortaklarından Prof. Dr. Safiye Yılmaz, "Alanında uzman hekim kadromuz, deneyimli sağlık personelimiz ile İzmir ve bölgesine kaliteli koşullarda sağlık hizmeti verme amacıyla yola çıktık" dedi.

10 YILLIK TECRÜBE

Hastanenin kurucu ortaklarının uzun yıllardır birlikte özel sağlık alanında İzmir ve bölgesine hizmet verdiklerini belirten Prof. Dr. Safiye Yılmaz, 10 yıl önce kurdukları Özel Atagöz Göz Hastalıkları Dal Merkezi'nde edindikleri tecrübeyi genel hastane ile genişleterek bölge halkına göz hastalıkları dışında diğer branşlarda da hizmet vermek istediklerini söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, "Özel sağlık piyasasında 10 yıllık tecrübemiz var. 10 yıl önce kurduğumuz Özel Atagöz Göz Hastalıkları Dal Merkezi göz alanında marka merkez oldu. Hastalarımızın bize olan güvenlerine dayanarak genel hastane kurmak istedik ve Özel Ata Sağlık Hastanesi'ni hayata geçirdik. Ulaşım açısından da hastanemizin yeri oldukça kolay. Hastanemizi genel hastane konseptinde kurduk fakat bir butik hastane yaratmak istedik. Güleryüzlü hizmet anlayışı ve tecrübeli hekim kadromuz ile de hasta kabulüne başladık" dedi. Prof. Dr. Safiye Yılmaz, Özel Ata Sağlık Hastanesi'nde görev yapan hekimlerin, hemşirelerin ve yardımcı sağlık personelinin alanında uzman ve tecrübeli kişiler olduğunu ve uzun yıllardır görev yaptıklarını söyledi.

TEK KİŞİLİK ODALAR

SGK anlaşmalı özel hastanelerin birçoğunda tek kişilik oda konforunun sağlanmasının oldukça zor olduğunu ifade eden Prof. Dr. Yılmaz, Özel Ata Sağlık Hastanesi'nde bunu gerçekleştirdiklerini belirtti, hasta odaları hakkında şunları söyledi: "Odalarımızın hepsi tek kişilik ve özel oda statüsünde olup hasta ve yakınlarının konforu düşünülerek hazırlanmıştır. Hasta odalarında; hemşire çağrı sistemi, merkezi tıbbi gaz sistemi, elektronik hasta yatakları (mikroişlemcili) , buzdolabı, tuvalet, televizyon, bilgisayar ve internet alt yapısı olup hasta ve yakınlarının tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Özel Ata Sağlık Hastanesi; hasta ve yakınlarına güleryüzlü hizmet verme bilincini, hasta haklarına ve gizliğine gerekli özeni göstermeyi, hiçbir hastayı ayırt etmemeyi ilke edinen tüm sağlık personeli ve çalışanları ile birlikte 'sağlığınızın güvenilir adresi' olarak kaliteli ve nitelikli hizmet sunmaktadır."

"EKSİKLİĞİ KAPATTIK"
İzmir'de yenidoğan yoğun bakım üniteleri bakımından bir eksiklik olduğunu ve bu eksikliği kapatmak için Özel Ata Sağlık Hastanesi'nin büyük adımlar attığını kaydeden Prof. Dr. Yılmaz, "Hem yenidoğan yoğun bakım hemde erişkin yoğun bakım açısından Özel Ata Sağlık Hastanesi İzmir'de büyük bir eksiği kapattı. Özellikle prematüre doğan bebekler için yenidoğan yoğun bakım üniteleri büyük önem taşımaktadır. Dünyada gelişmiş sağlık merkezlerinin kullandığı ileri ve son teknoloji ürünü olan tıbbi cihaz ve kuvözlerle donatılan 8 yeni doğan, 15 erişkin yoğun bakım ünitemiz var" dedi.

AĞIRLIK SAĞLIK TURİZMİNE
Sağlık turizmine de ağırlık vermek istediklerini belirten Prof. Dr. Safiye Yılmaz, "Atagöz gerçekten çok tercih edilen bir göz kliniği. Hasta yoğunluğumuz oldukça fazla. Özel Ata Sağlık Hastanesi ile birlikte mutlaka sağlık turizmine yöneleceğiz. Bize göz hastalıkları konusunda çok talep vardı. Taleplere cevap vereceğiz ve bu nedenle sağlık turizmine de destek vererek yurt dışından da hasta kabul etmeye başlayacağız. Bizim sloganımız 'Sağlığınızın güvenilir adresi Ata Sağlık Hastanesi." Yakınlarınızı, hastalarınızı güvenle emanet edebileceğiniz, güleryüzlü hizmet anlayışı ile hastalarımıza hizmet veren bir aile ile çalışıyoruz. Ben öncelikle bu aileye teşekkür ediyorum. İzmir'de lider bir hastane olmak istiyoruz" diye konuştu.

EK BİNA İLE BÜYÜYECEK
Atagöz Göz Hastalıkları Dal Merkezi'ni kurarken, yeni bir hastane açmayı hiç düşünmediklerini belirten Prof. Dr. Safiye Yılmaz, "Biz sadece mesleğimizi en iyi şekilde yapmak istedik ve yaptık. Bölge halkımız bize büyük güven duydu. Daha sonra Atagöz Göz Hastalıkları Dal Merkezi'nin iki şubesini daha açtık. Ata Sağlık Hastanesi henüz yeni bir hastane. Ancak hastane daha şimdiden bize yetmemeye başladı. Gelecekte hastanemizin yan tarafına ek bina yaparak daha da büyütmek gibi bir planımız var" ifadelerinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlığınızın güvenilir adresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN