Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkmuyorum başaracağız

13. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'nda LÖSEV, kanseri yenen ve hastalıkla mücadeleyi sürdüren çocukları bu sloganla düzenlenen şenlikte bir araya getirdi

Giriş Tarihi: 2.6.2014
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), anlamlı bir etkinliğe imza attı. LÖSEV, kanseri yenen ve hastalıkla mücadeleyi sürdüren çocukları 13. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında "Korkmuyorum, Başaracağız" sloganıyla düzenlenen şenlikte bir araya getirdi. Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı'ndaki şenlikte kanser hastası çocuklar ile hastalığı atlatan çocuklar gönüllüler eşliğinde dans etti, şarkılar söyledi, resim yaptı ve diğer etkinliklere katıldı. Şenlikte kurulan stantlarda ise kanser hastası çocuklar yararına yiyecek ve oyuncak satışı yapıldı. Lösemili Çocuklar Vakfı Sosyal Hizmetler Sorumlusu Nursen Çakmaklıoğulları, etkinliğe lösemili çocuklar, aileleri, gönüllüler, okullar, firmalar ve yerel yönetimlerin katıldığını belirtti.

ARKADAŞLARI DESTEK VERDİ
Çakmaklıoğulları, Türkiye ve LÖSEV önderliğinde deklare edilen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'nın tüm dünya ülkelerinde deklare edildiğini, 88 ülkede 169 kanser kuruluşu tarafından kutlandığını ifade etti. Hasta çocukların da etkinliğe katıldığını kaydeden Çakmaklıoğlu, "Amacımız LÖSEV tanıtımını yapmak ve kanser hastası çocukların ailelerine ulaşabilmek. Etkinliğimize 300'ün üzerinde çocuk katılıyor" dedi. Seniha Mayda İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Yusuf Ecevit, kan kanseri hastalığını iki kez yenmeyi başardığını, şimdi diğer hasta arkadaşlarına moral vermek için etkinliğe katıldığını ifade etti. Kanseri yenmek için ameliyat olduğunu, ilaçlar kullandığını ve doktorların tavsiyesini dinlediğini kaydeden Mayda, "Doktorlar yapabilecekleri her şeyi çocuklar için yapıyor. Arkadaşlarım moral bozmasın. Ben iyileştim. Zamanı gelince arkadaşlarım da iyileşecek" diye konuştu. Mustafa Uygur Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi İdris Karakoç hastalığı nasıl yendiğini arkadaşlarına anlattığını ve onlara destek olmak istediğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkmuyorum başaracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN