Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akay veda etti

AK Parti Genel Merkezi tarafından yönetimi ile birlikte istifası alınan Ömer Cihat Akay, "Emaneti aldığımız yere iade ettik. Partımız için mücadelemiz yine devam edecektir" dedi

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Genel Merkez tarafından istifası alınan Ömer Cihat Akay, Ankara dönüşü yürütme kurulu üyeleri ile birlikte basın açıklaması yaptı. Açıklama gününü 'her zamankinden farklı ve anlamlı bir gün' olarak nitelendiren Akay, "Üç buçuk yıldır sürdürdüğüm AK Parti İzmir İl Başkanlığı görevini dün itibariyle sona erdirdim. Genel Merkezi'mizin isteği üzerine şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım istifalarımızı sunduk. Görevimizi Genel Merkez'den almıştık. Emaneti aldığımız yere iade ettik" dedi. Parti, istifa eden Akay'ın yerine geçici olarak Demokrasi ve Hakem Heyeti Başkanı Bülent Delican'a görev verdi.

"HUZURLU VE RAHATIZ"
Makam ve mevkilerin insanlar için bir imtihan yeri olduğunu belirten Akay, şöyle devam etti; "Günümüzde makam sahibi birçok kişinin düştüğü vahim hata, bu makamın geçici olduğunu görememek, bir emanet şuuru ile hareket edememek ve buranın sahibi gibi davranmaktır. Bütün makamlar geçicidir. Baki kalan halka ve hakka yapılan hizmetlerdir. Biz hiçbir zaman kendimizi bulunduğumuz makamın sahibi olarak görmedik. Bu bilinçle hareket ettiğimizden dolayı görevimizi gönül rahatlığı ile bıraktık, huzurluyuz ve rahatız." Küçük yaşlardan beri siyasetin içerisinde olduğunu belirten Akay, "Millete hizmet yolunda, hakkı üstün tutma noktasındaki duruşumu hiç bozmadan, hep bir istikamet üzerine yürüdüm ve yürümeye de devam edeceğim. AK Parti'de dün il başkanı olarak yaptığım mücadeleyi bugün sade bir üye olarak yapacağımın bilinmesini isterim. İzmir'de iyi yetişmiş, donanım sahibi, liyakatli, AK Parti aidiyetiyle bezenmiş, millete hizmet etme davasının şuurunu bünyesinde taşıyan teşkilat mensuplarımız var. Bizim kazandığımız tüm seçimlerde, elde ettiğimiz tüm başarılarda onların sadakati, vefası, gece gündüz demeyen yoğun mesaisi vardır. Onlara, ülkemiz adına, gelecek nesiller adına teşekkür ediyorum" dedi.

HELALLİK İSTEDİ
İl başkanlığı görevindeyken temsil ettiği gücün kaynağının teşkilat mensuplarının yürekleri olduğunu hiçbir zaman unutmadığını söyleyen Akay, "Bu yükü omuzlayan kardeşlerimin her birinin yüzü ak, bahtı açık olsun. Görevimi sonlandırırken, teşkilatımızın tüm kademelerindeki bütün mensuplarına teşekkür ettiğimi, bana haklarını helal etmelerini istediğimi belirtmek istiyorum. Bundan sonra yine beraber olacağız, hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz" dedi. Türkiye çok önemli bir seçime doğru gittiğini belirten Akay, "Cumhurbaşkanını ilk defa halk seçecek. Halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı Ağustos ayında göreve başlayacak. Bu çok önemli seçimde hepimiz kenetlenerek çok çalışmaya, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği istikamette yürümeye devam edeceğiz. Burada şahsi bir kanaatimi belirtmek istiyorum. Üç dönemlik Başbakanlık tecrübesi ve başarısı yanında, iç ve dış imajı, liderlik vasıfları ile çok sert geçen, referandum sayılan seçimlerdeki şahsi başarısı ve mücadelesiyle Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmayı herkesten çok hak etmiştir. Kendisinin bu konuda vereceği karar ne olursa olsun bizler nefer olarak yanında olacağız. Sürecin şimdiden milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

DELİCAN GÖREVE

Akay, istifasının ardından yeni il başkanı atanana kadar görevi Demokrasi ve Hakem Heyeti Başkanı Bülent Delican'ın yürüteceğini söyledi. Önümüzdeki günlerde koordinatör milletvekillerinin İzmir'e gelip belki temayül de yapabileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akay veda etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN