Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklara sağlam temel

Koruncuk Vakfı'nın, Urla'da ünlü senarist Meral Okay anısına yapılacak Çocukköyü Tesisleri'nin temeli atıldı. Törene, Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncuları da katıldı

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Koruncuk (Korunmaya Muhtaç Çocuklar) Vakfı'nın, Urla'da ünlü senarist Meral Okay anısına yapılacak Çocukköyü Tesisleri'nin temeli atıldı. Oyuncular Halit Ergenç, Nebahat Çehre, Vahide Perçin, Nur Veziroğlu, Ozan Güven, Filiz Ahmet, Aras Bulut İyemli, Engin Öztürk, Selen Öztürk, Yüksek Ünal, Serkan Altunorak ve Sarp Akkaya, dizinin çekimleri biter bitmez, 4 yıldır destek verdikleri Koruncuk Vakfı'na yine destek olmak için yola çıktı. Koruncuk Vakfı'nın Urla Çocukköyü için, faaliyetine 8 yıl önce son verilen Barbaros Çocuk Köyü'ndeki tesislerin kullanılmasına karar verilmişti. Ancak tesislerin depreme dayanıklı hale getirilmesi için yeniden inşa edilmesine karar verilmesi üzerine gerçekleştirilen temel atma törenine, dizinin yapımcısı ve Vakfın destekçisi Timur Savcı, işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamadı.

"GURUR DUYUYORUZ"
Dizi oyuncularını Koruncuk Vakfı ile tanıştıran Nebahat Çehre, törende yaptığı konuşmada, vakfa destek olmaktan büyük gurur duyduğunu belirterek, köye ilk çakıl taşını atmak için bağışta bulunacağını açıkladı. Halit Ergenç ise Koruncuk Vakfı ve Urla Çocukköyü'ne desteğinin dizi ile sınırlı kalmayacağı, ömrü ve gücü yettiğince desteğini sürdüreceğini bildirdi. Geçen yıl Muhteşem Yüzyıl dizi setinde organize edilen özel davetin geliri de Çocuk Köyü projesi için bağışlanmıştı. İnşaat giderlerinin bir bölümünü karşılayan, bugünkü adı Borsa İstanbul olan VOB'un, maddi desteğini 3 yıl boyunca sürdüreceği belirtildi. Koruncuk Vakfı Başkanı Figen Özbek, İzmir Urla Çocuk Köyü tesislerini yeniden hayata geçirmek için heyecan ve mutluluk içinde temel attıklarını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile var olan işbirliklerinin, İzmir için de süreceği umudu ile yollarına devam ettiklerini söyledi. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Koruncuk Vakfı yetkilileri ve Muhteşem Yüzyıl oyuncularına, emanetlerine iyi bakacağı sözünü verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklara sağlam temel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN