Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altay'da kaos

Genel Kurul'da Erdoğan Tözge'nin hazırladığı, Divan, Balotaj ve Disiplin Kurulu raporlarında bazı değişiklikler yapılması istifalara sebep oldu

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Altay'da 76. dönemde Aslan Savaşan'ın başkanlığa seçildiği kongrede yaşananlar caimayı ayağa kaldırdı. Kongrede Divan Kurulu Başkanı Erdoğan Tözge'nin hazırladığı Yüksek Divan Kurulu'nun yanı sıra Balotaj ve Disiplin Kurulu'nda da değişikliklerin yapıldığı ortaya çıktı. Tözge'nin önerdiği 14 kişilik Yüksek Divan Kurulu listesindeki Hayri Yorgancıoğlu, Mehmet Mütevellioğlu, Erdal Canerler ve İrfan Türkeli'nin yerine başka kişilerce Ömer Hızlıok, Niyazi Konuşmaz, Ergül Gülbent, Ahmet Turgat ve Kazım Yıldız'ın isimleri yazılıp oylamaya sunuldu. İsimler oylama yapıldıktan ve birçok kişi genel kuruldan ayrıldıktan sonra üyelere okundu. Yüksek Divan Kurulu'ndaki değişikliğinin benzeri, Disiplin ve Balotaj Kurulu'nda da el yazısı ile değişiklikliğe gidildiği belgelendi.

YÜKSEK GERİLİM
Disiplin Kurulu'ndan Mehmet Karahitay'ın ismi silinip yerine Altay Mol yazılırken, Balotaj'da da benzer uygulama yapıldığı ortaya çıktı. Balotaj Kurulu'ndan Orhan Sarsar, Ömer Aydın, Murat Ersel ve Yaşar Yaşa'nın isminin üzeri çizilip yerine Coşkun Öğünür, İsmail Yüzez, Hakkı Küllü ile Tayyar Önder yazılırken, sadece Tarih ve Müze Kurulu'ndaki isimlerde değişiklik yapılmadı. Bu gelişmeler üzerine Niyazi Konuşmaz ile Eren Gevgeli Divan, Umut Samaraz ise Denetleme Kurulu'ndan istifa etti. Tözge ile üyeler, bugün konuyla ilişkin açıklama yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altay'da kaos
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN