Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Grev kapıya dayandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak çalışan yaklaşık 6 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkandı. Anlaşma olmazsa Büyükşehir'de grev süreci başlayacak

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Belediye İş Sendikası İzmir Şubesi'ne bağlı olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT, İZSU, İZBELCOM ve İZULAŞ'ta çalışan yaklaşık 6 bin işçiyi yakından ilgilendiren ve Şubat ayından bu yana devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadı. Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra Balçova ve Narlıdere belediyeleriyle yapılan görüşmelerden de şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamazken, arabuculu süresinin de bitmesiyle birlikte sendikalı işçilerin ilerleyen günlerde grev kararı alabileceği öğrenildi.

ÖRNEK GÖSTERDİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT, İZSU, İZBELCOM ve İZULAŞ'IN çeşitli birimlerinde çalışan 6 bin belediye iş sendikası üyesi ile belediye başkanları arasında 10 Şubat tarihinden bu yana süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden halen bir sonuç alınamadı. Arabulucu döneminde de anlaşma sağlanamazken, Belediye İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Ahmet Mutoğlu, Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları görüşmelerin uyuşmazlıkla sonuçlandığını vurguladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra Balçova ve Narlıdere ilçelerinde de devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden henüz bir sonuç alamadıklarını ifade eden Mutoğlu, sendika binalarında bugün saat 10.00'da konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceklerini bildirdi. Sendika olarak ilçe belediyelerinde sonuçlanan toplu sözleşmelerin oranlarını örnek gösterdiklerini belirten Mutoğlu, "Örneğin Bornova'da yüzde 17'yle bitti. Bu oran bizim için de makul" dedi. Mutoğlu, Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden kendilerine maaş zammı konusunda herhangi bir teklifte bulunulmadığına dikkat çekerken, taraflar arasında önümüzdeki süreçte de anlaşma olmazsa son çare olarak sendikalı işçilerin grev yapma yoluna başvurabilecekleri belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Grev kapıya dayandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN