Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Poyraz otomotiv gözünü zirveye dikti

Her yıl en çok satış yapan 3 bayi arasında yer aldıklarını belirten Poyraz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz, "Bu yıl perakende satışlarda en çok araç satan bayi olarak liderliği hedefliyoruz" diye konuştu

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Otomobil ve hafif ticari araç pazarında yılın ilk 5 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26'lık daralma yaşanmasına rağmen, bu yıl sektöründe 41. yılını kutlayan Poyraz Otomotiv, geleceğe umutla bakıyor. FIAT bayileri arasında her yıl en çok satış gerçekleştiren 3 bayi arasında yer alan Poyraz Otomotiv, bu yıl perakende satışlarda en çok araç satan bayi olarak liderliği hedefliyor. Son 12 yıl içinde FIAT bayileri arasında iki yıl üst üste en çok araç satan bayi ünvanını aldıklarını dile getiren Poyraz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz, geçen yıl Türkiye genelinde perakende araçlarda en çok satış yapan 2. bayi olduklarının altını çizdi, "Bu yıl perakende satışlarda FIAT bayileri arasında lider olmayı hedefliyoruz. Hizmet kalitemizi artırmak için yatırımlarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Bu yılki hedeflerimize çalışanlarımız ve bize güvenen müşterilerimizle zirveye ulaşmayı amaçlıyoruz" dedi.

müşteriler memnun

Türkiye'deki 72 FIAT bayiisi arasında 2013 yılı müşteri memnuniyetinde birincilik ödülünü aldıklarını belirten Özpoyraz, Poyraz Otomotiv Satış Müdürü Hakan Doluorman'ın ise yine 72 bayinin satış müdürleri arasında en yüksek satış hedefini gerçekleştiren ve müşteri memnuniyetini sağlayan yönetici olarak birinci olduğuna dikkat çekti. Hizmet sektöründe yer aldıklarını ve müşteri memnuniyetinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduklarının altını çizen Özpoyraz, "Biz müşteri memnuniyetini ekip olarak işten çok yaşam tarzı olarak benimsedik. 2014 yılının ilk 5 ayında da bu alanda en yüksek orana sahibiz. Bu yıl da bu konuda başarılı olmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

"ALIM İŞTAHI AÇILMALI"
Otomobil ve hafif ticari araç pazarını bu yılın ilk 5 ayında yüzde 26 oranında daraldığına dikkat çeken Özpoyraz, yılın ikinci yarısından umutlu olduklarını söyledi. Bu yıl ihracatla sektörün yüzünün biraz güldüğüne işaret eden Özpoyraz, "İç pazarda talep yaratılması gerekiyor. Bunun için otomotiv alımını özendirecek tedbirler alınmalı. Hurda indirimi uygulamasına artık biran önce geçilmesi lazım. Sektör satışlardaki daralmayı sineye çekemez. En azından satışların artacağı noktasında sektöre bir umut verilmesi gerekiyor. Siyasi ve ekonomik istikrardan kesinlikle taviz verilmemeli. Ülkede alışveriş iştahını kaçıracak, alımları öteleyecek uygulamalardan kesinlikle kaçınılmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Poyraz otomotiv gözünü zirveye dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN