Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e 55 yeni hakim ve savcı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun 2014 yaz kararnamesi sonucunda 2 bin 224 savcının yeri değişti. En çok tayine uğrayan illerden biri de İzmir oldu

Giriş Tarihi: 14.6.2014
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2014 Yaz Kararnamesiyle, 2 bin 224 hakim ve savcının görev yeri değişti. Kararnamede en çok savcı ve hakim tayin edilen illerden birisi de İzmir oldu. İzmir'e 13'ü kadın olmak üzere toplam 55 yeni hakim ve savcı görevlendirildi. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer ve Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, İzmir'e düz savcı olarak atandı. Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Osman Bağlar, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine getirildi. Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Tanrıkulu da İzmir hakimi yapıldı. Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit de İzmir Savcılığına getirildi. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, hukuk camiasının yaza girmeden önce açıklanacağı belirtildiği için merakla beklenen 2014 yaz kararnamesini önceki gün gece yarısına doğru kurumun internet sitesinden yayınladı. Kurul, önümüzdeki Ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı seçimini dikkate alarak il ve ilçelerinde seçim kurullarında görevli hakimlerin seçim bitene kadar bulundukları bölgelerden ayrılmamaları gerektiğini ise özellikle duyurdu. Başka illerde görev yapan 32 hakimin İzmir'e tayini çıkarken, tayini çıkan ve İzmir'e gelecek olan hakimlerin 12'si kadın, 20'si erkek oldu.

23 SAVCI GELDİ
İzmir' e toplam 23 yeni savcı gönderilirken, bir Adalet Tetkik Hakimi ve Karşıyaka, Balıkesir, Çankırı, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı düz savcı olarak, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Osman Bağlar İzmir'e tayin edilen tek başsavcıvekili oldu.

BAKANLIKTA GÖREVLİ İKEN İZMİR'E HAKİM OLANLAR
Adalet Bakanlığının çeşitli birimlerinde görev yapan bürokrat hakimlerden 5'i İzmir'e hakim olarak gönderildi. Adalet Bakanlığı Tetkik Hakimi Doç.Dr. Mustafa Taşkın, Adalet Bakanlığı Tetkik Hakimi Dr. Yalçın Şahinkaya, İç Denetim Birimi Başkanlığı İç Denetçi İbrahim Demirtaş, Kanunlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muharrem Barut, Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cengiz Tanrıkulu bundan sonra İzmir'de hakimlik yapacaklar.

AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANI İKEN İZMİR'E HAKİM OLANLAR
Aydın Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Mutlu, Manisa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Akkuş, Denizli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Berkin Erin, Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Yalçın Çebiş, İzmir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Hakan Uğur. Bunun dışında İzmirli hakimler Mustafa Kurturan ve Atilla Rahman ise İzmir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldu.

MANİSA ATAMALARI
Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, yerini korudu. Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Akkuş, İzmir'e, 2. Asliye Mahkemesi Başkanı Hakim Nüvit Eren İzmir Asliye Mahkemesine, Sulh Hukuk Mahkemesi Başkanı Figen Eren İzmir 2. Ceza Mahkemesi'ne, Cumhuriyet Savcılılarından da Erdal Kuruçay, Erzurum Başsavcıvekilliğine atandı. Cumhuriyet Savcısı İzzet Namık, İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na atanırken, Savcı İsmail Ekici de Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi üyeliğine atandı. Van Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kaya, Manisa Cumhuriyet Savcısı olarak görevlendirildi.

DENİZLİ'DE 15 HAKİM VE SAVCININ TAYİNİ ÇIKTI
Denizli'de görev yapan 15 hakim ve savcının tayini çıkarken, 21 hakim ve savcının da Denizli'ye ataması yapıldı. Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi. Denizli Cumhuriyet Savcısı Niyazi Yar da Denizli Cumhuriyet Başsavcı vekili oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e 55 yeni hakim ve savcı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN