Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hız sınırı netleşti

Trafik Daire Başkanlığı ile UKOME arasındaki şehir içi hız sınırları tartışması karara bağlandı. Altınyol, Anadolu Caddesi ve Ankara Asfaltı'nda hız sınırı 82 km'ye çıkartıldı

Giriş Tarihi: 16.6.2014
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) arasındaki şehir içi hız sınırları tartışması karara bağlandı. Böylece Altınyol, Anadolu Caddesi ve Ankara Asfaltı'nda hız sınırı 70 km/h'den 82 km/h'ye çıkartıldı. Resmi kararın ardından hız sınırında artışa gidilen yollara yeni hız limiti tabelaları asıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Dairesi Başkanlığı, trafik sıkışıklığını azaltmak ve akıcılığı sağlamak amacıyla şehrin ana arterlerindeki karayollarında hız sınırının artırılması kararını almıştı. Fakat şehir içi hız sınırlarında yapılan düzenlemenin ardından Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri kentin 4 önemli ana arteri olan Yeşildere Caddesi, Ankara Asfaltı, Altınyol ve Karşıyaka Yalı Caddesi'nde hız sınırının hız sınırının 90 km/h'ye çıkartılmasını istemişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan ilk UKOME toplantısında bu kararlar reddedilmişti. Yapılan toplantıda sadece Altınyol'un hız limitinin arttırılması kararı çıkınca kararlar askıda kalmıştı. Nisan ayındaki UKOME toplantısında tekrar gündeme gelen hız limitleri ile ilgili sadece Altınyol'un hız sınırı arttırılarak 70km/h'den 82 km/h'ye çıkartılmıştı.

DİĞER YOLLARA VETO

Tekrar yapılan son düzenleme ile Altınyol'la beraber, Anadolu Caddesi ve Ankara Asfaltı'nın da hız sınırları 70 km/h'den 82km/h'ye çıkartıldı. Yeni belirlenen hız limitleri için yüzde 10'luk tolerans payı ile birlikte 90 km/h oldu. Hız limiti artışlarından ise sadece otomobiller ve hafif ticari araçlar faydalanabilecek. Diğer araçlar ise eski hız limitlerinde seyredecek. Artış yapılmayan diğer ana yollar ise ölümlü kazalara sebep olabilir gerekçesi ile reddedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hız sınırı netleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN