Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koltuğun değİl hizmetin peşinde

Giriş Tarihi: 18.6.2014

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, hizmet binaları bulunmaması nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirtti, "165 bin kişi mağdur oldu" dedi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, göreve geldikten sonra Belediyesi'ne ait bir hizmet binası olmamasına tepki gösterdi. Çok adaletsiz, hakkaniyetten uzak, tamamen baştan savma bir taksimat yapıldığını belirten Çelik, "Biz ilkokul öğrencilerinden bir komisyon kursaydık, hiç şüphem yok ki bu ihtiyaçları çok daha güzel tespit eder ve paylaşım yapar. En azından Şehzadeler Belediyesi'ne bir bina verirdi" dedi. Koltuğun önemli olmadığını belinten Çelik, şöyle devam etti; "Burada aslında 165 bin kişilik bir mağduriyet var. Bunlar zamanında düzgün yapılmış olsaydı, biz bugün çok daha farklı noktalarda olabilirdik. Bu halka karşı, büyük bir hata yapılmıştır. Biz aylardır bunun sıkıntılarını yaşıyoruz. Bugün bir belediye, dilenci gibi 'yer kiralayacağım' durumuna düşmüştür. İki hafta için kaymakamlık binasına taşındık ama iki ayı buldu. Bütçemiz yok, kadromuz yok, yerimiz yok, aracımız yok hiçbir şeyimiz yok. Başkan olduktan sonra da bir ay kadar masraflarımı kendi bütçemden yaptım. En geç 15 güne kadar geçici olarak Ticaret Odası eski binasında hizmete başlayacağız. Kalıcı bir binaya ihtiyacımız var. Çünkü bu binalar bizim ihtiyacımızın üçte birini karşılayacak bir durumda. Vatandaşlarımızın hiç şüphesi olmasın, biz bu sıkıntıları aşacağız."

İHALE YAPILACAK
Göreve geldikten sonra ilk iş olarak Bedesten'i Vakıflardan kiraladıklarını belirten Başkan Çelik, Şehzadeler Belediyesi Bedesten Nikah ve Konferans Salonu'nun ihaleye çıkma aşamasına geldiğini söyledi. Çalışmaların bayram sonrasına kadar devam edeceği belirten Çelik, Bedesten'in en kısa süre içerisinde Şehzadeler halkı için hizmete açılacağını müjdeledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koltuğun değİl hizmetin peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN