Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kavrulacağız!

Haziran'ı yağışlarla geçiren Ege Bölgesi'ni, Temmuz'dan sonra zor günler bekliyor. Meteoroloji yetkilileri, sıcaklığın Eylül ayı sonuna kadar mevsim normallerinin üzerinde olacağını belirtti

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Bir türlü gelmek bilmeyen yaz sıcakları, tam anlamıyla geliyor. Haziran ayını yağışlarla geçiren Ege Bölgesi'nde, Ramazan ayında hava sıcaklığı ve yağış, mevsim normallerine geri dönecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, geç gelen yazın tam anlamıyla kendisini hissettireceği öğrenilirken, Ağustos ayında ise İç Ege'de hava sıcaklıkları birkaç derece mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Hava sıcaklığının, Eylül ayında da mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öğrenildi. Haziran ayının son yağmurlarının ardından, Temmuz ayı sıcaklıklarla gelecek. Mevsim normallerine geri dönecek olan hava sıcaklıkları, kuraklığı da beraberinde getirecek. Temmuz ayında yağış beklenmezken, Ege Bölgesi'nde hava sıcaklıkları Ağustos ayında mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyredecek. Bölgeye geç gelen yaz sıcakları, etkisini Eylül ayına kadar sürdürecek. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uzun Vadeli Tahminler Birimi ise hava sıcaklıklarının Eylül ayında da mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirtti. Ayrıca Eylül ayında şuan ki tahminlere göre yağış olasılığının da olmadığı öğrenildi.

YAĞMUR BEKLENİYOR

Hava sıcaklıkları iki gün boyunca, mevsim normallerinin 2-3 derece üzerine çıkacak. Bugün ve yarın, İzmir'de en yüksek 34 derece olarak beklenirken, Aydın ise 36 dereceleri görecek. Bugün Kuzey Ege'de yerel yağışların olabileceğini belirten Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Murat Şahin, "Bugün, Çanakkale ve çevresinde yerel yağışlar olabilir. Ama yarından itibaren İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi'nin tüm illeri yağışın etkisi altında girecek. Yağışları gök gürültülü ve sağanak olarak bekliyoruz. Hafta sonu yağış etkisini kaybedecek, fakat yağışla birlikte hava sıcaklığında hafta sonu 5-6 derecelik bir azalma yaşanacak ve mevsim normallerine geri dönecek. Hafta sonunda ise İzmir'de hava sıcaklığının 28 ile 30 derece arasında olmasını bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavrulacağız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN