Bir slogan buldu yedi düvel duydu

Manisa Avni Gemicioğlu Orta Okulu 8. sınıf öğrencisi Tülin Kaplan, hazırladığı slogan ile 'Avrupa'da Demokrasi ve Empati' projesi kapsamında Manisa'nın adını 7 ülkeye taşıdı

Giriş Tarihi: 20.6.2014
Manisa Avni Gemicioğlu Orta Okulu 2012'de başlayan Avrupa Birliği Bakanlığı'na bağlı Ulusal Ajans Başkanlığı tarafından finanse edilen Comenius Projesi kapsamında 7. ve son Avrupa ziyaretini Baltık ülkesi olan Litvanya'ya gerçekleştirdi. Son ziyareti gerçekleştirilen proje kapsamında uygulandığı okullarda bireylerde demokrasi ve empati bilincinin yerleşmesine yönelik etkinliklere yer verildi. Bu kapsamda yapılan etkinliklerde öğrencilerin demokratik davranışlar sergilemeleri ve diğer insanlara karşı empati kurarak yaklaşmaları sağlandı. Temel olarak "Demokrasi Kutuları" ve "Empati Köşeleri" etkinlikleri baz alınarak sürecin geliştiği projede Litvanya ziyareti öncesi öğrencilerin demokrasiyi ve empatiyi bütünleştiren sloganlar üretmeleri istendi ve bu sloganlar diğer öğrenciler tarafından oylandı. Her süreçte demokratik yöntemler uygulanarak demokrasiyi hayatımızın her alanına yayma ve uygulama amacı güdüldü. Onlarca eser arasından Avni Gemicioğlu Orta Okulu 8/A sınıfı öğrencisi Tülin Kaplan'ın "Feel and think with the Empathy, Live in Peace and Equality (Empatiyle hisset ve düşün, barış ve eşitlik içinde yaşa)" sloganı birinci seçildi. Ödül verilen bu slogan, İtalya, Romanya, Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan, Litvanya ve Slovenyalı birinci olan öğrencilerin eserleriyle birlikte Litvanya ziyareti sırasında katılımcılara okundu. Ayrıca katılımcı öğretmen ve öğrenciler Litvanya'da bir çok önemli tarihi ve turistik yeri ziyaret etti.

8 ÜLKE BERABER DÜZENLEDİ

Proje ile ilgili açıklama yapan Manisa Avni Gemicioğlu Orta Okulu Müdürü Ahmet Çatal, "Türkiye ile birlikte 8 ülkenin ortaklaşa yürüttüğü, okulumuzun koordinatör olduğu bu proje ile Avrupalı dostlarımızla çok büyük bir başarıya imza attık. Her ziyaretimizde sanki bir aile bireylerinin bir araya gelmesi gibi neşeli ve coşkulu şekilde toplanıyor ve etkinliklerimizi gerçekleştirdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir slogan buldu yedi düvel duydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN